Blisko ludziKłopoty z agresywnym 9-latkiem

Kłopoty z agresywnym 9‑latkiem

Kłopoty z agresywnym 9-latkiem
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

07.09.2007 10:49

Mój 9-letni siostrzeniec jest strasznie agresywny i bezczelny, zarówno w stosunku do swego brata jak i do mnie, czasami nawet potrafi rzucić
się z pięściami.

Mój 9-letni siostrzeniec jest strasznie agresywny i bezczelny, zarówno w stosunku do swego brata jak i do mnie, czasami nawet potrafi rzucić się z pięściami. Dodam, że najchętniej żywiłby się tylko słodyczami i mimo, że siostra nie broni mu ich jedzenia jest okropnie chytry na nie, nienawidzi mięsa. Dodam, że jego rodzice pracują i nie mają zbyt wiele czasu dla nich, ale starają się spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Siostrzeniec nie potrafi także dłużej zajmować się jednym zajęciem, może poza grami komputerowymi i oglądaniem telewizji .Często też bawi się maskotkami udając ich mamę. Czy jego agresja może być spowodowana zbyt małą uwagą poświęcaną mu czy tez nadmierną ilością słodyczy? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Okropnie chaotycznie opisała Pani problem. Rozumiem, ze siostrzeniec jest agresywny, ale powodów agresji nie szukałabym tylko w diecie, raczej szukałabym ich w sposobach wychowania, wzorcach rodzinnych, konsekwencji, przyzwoleniu na pewną formę zachowań…. Nie potrafię powiedzieć, dlaczego tak jest, bo zbyt mało wiem o chłopcu. Zbyt mało poświęcanego czasu, z pewnością nie służy układaniu chłopca i wypracowywaniu właściwych norm zachowań. Z pewnością spokój, konsekwencja i prawidłowe wzorce, wiele mogą zmienić. Może siostra zdecydowałaby się na wizytę u psychologa. Wydaje się, że specjalista wiele mógłby pomóc tej rodzinie i to nie tylko chłopcu, ale i jego rodzicom. Proszę z nią porozmawiać. Agresji nie należy tolerować, z agresją trzeba walczyć, ale jest wiele form tej walki, w zależności od tego, gdzie leży przyczyna agresywnych zachowań. Jak na razie w przypadku siostrzeńca, nie znamy tej przyczyny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także