Blisko ludziKobiety nie są tak wyzwolone seksualnie, jak mężczyźni

Kobiety nie są tak wyzwolone seksualnie, jak mężczyźni

Kobiety nie są tak wyzwolone seksualnie, jak mężczyźni
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.08.2008 14:09, aktual.: 26.05.2010 20:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kobiety nie są tak wyzwolone seksualnie
jak panowie. Prawie połowa pań ma negatywne odczucia związane z
przygodami na jedną noc.

Kobiety nie są tak wyzwolone seksualnie jak panowie. Prawie połowa pań ma negatywne odczucia związane z przygodami na jedną noc - dowodzi badanie przeprowadzone na Durham University.

Prof. Anne Campbell chciała sprawdzić, jak kobiety radzą sobie z przygodnym seksem, więc przyjrzała się ich odczuciom po takich jednonocnych wyskokach. W sumie w ankiecie wzięło udział ponad 1,7 tys. osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Odczucia kobiet były w sumie bardziej negatywne niż mężczyzn. 80 proc. panów miało pozytywne wrażenia w porównaniu do 54 proc. pań. Mężczyźni częściej dzielili się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi, zwłaszcza jeśli partnerka była godna pozazdroszczenia. Panowie odczuwali większą satysfakcję seksualną, a także byli bardziej pewni siebie.

Panie najczęściej skarżyły się, że czują się, jakby zostały "wykorzystane", a poza tym miały wrażenie, że "siebie zawiodły". Martwiły się też o swoją reputację. Były mniej zaspokojone seksualnie i nie widziały w takich kontaktach szansy na długoterminowy związek.

Campbell podejrzewa, że za przelotne przygody odpowiedzialne są zmiany cyklu miesiączkowego, gdyż kobiety w czasie owulacji wykazując zwiększone potrzeby seksualne chętniej angażowały się w przygody na jedną noc. (PAP)

ZOBACZ TEŻ:

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także