Blisko ludziKoronawirus a działania rządu. Gorąca dyskusja użytkowników forum

Koronawirus a działania rządu. Gorąca dyskusja użytkowników forum

Koronawirus a działania rządu. Gorąca dyskusja użytkowników forum
Źródło zdjęć: © Getty Images

05.04.2020 13:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z użytkowników forum WP Kafeteria, zapytał innych forumowiczów, o to co im się podoba, a co wręcz przeciwnie w działaniach rządu, podejmowanych w ramach walki z epidemią koronawirusa. Jego pytanie wywołało poważną dyskusję.

"Co wam się podoba w polityce państwowej przeciwdziałania epidemii, a co nie?" – zapytał jeden z użytkowników forum WP Kafeteria, wywołując tym poważną dyskusję. Sam napisał, że choć jego zdaniem ustanowienie specjalnych godzin dla emerytów na zrobienie zakupów może zasługiwać na pochwałę, całkowicie potępia decyzję o zamknięciu publicznych parków.

Koronawirus a działania rządu

Z odpowiedzią błyskawicznie pospieszyli inni uczestnicy forum, chętnie angażując się w dyskusję. Jedna z forumowiczek otwarcie powiedziała, że jest rozczarowana tym, że polski rząd nie wprowadził nakazu noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej.

"Nawet zwykła maseczka chirurgiczna zapobiega roznoszeniu się kropelek przy wydychaniu powietrza, czy mówieniu, więc jeśli w pomieszczeniu są dwie osoby i obie mają maseczkę, to chronią się wzajemnie" – argumentowała. "To jest kpina, żeby pracownicy służby zdrowia nie mieli dostępu do maseczek z filtrami" – podkreślała.

Przytaknęła jej inna forumowiczka, której zdaniem nakaz kwarantanny i wprowadzanie kolejnych obostrzeń jest próbą zamaskowania braku odpowiedniego przygotowania do walki z epidemią. " Władza pokazuje doskonale, że chce przerzucić cały ciężar walki na prostych ludzi i przedsiębiorstwa, bo nie zrobi nic, żeby zmierzyć się twarzą w twarz z trudnościami" – pisała.

Z kolei inna osoba wyraziła obawę nadchodzącą Wielkanocą, podczas której we mszy będzie mogło uczestniczyć nie 5, a 50 osób. "W samej stolicy apostolskiej papież zrezygnował z publicznych wystąpień, aby nie przyciągać tłumu i odprawia mszę transmitowane online, a polscy politycy oczywiście mądrzejsi" – pisał z ironią użytkownik.

Członkowie dyskusji wyrazili także obawy co do stanu polskiej gospodarki, a także rozczarowanie brakiem decyzji o odwołaniu wyborów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także