Blisko ludziKoronawirus w Wielkiej Brytanii. Księżna Camilla zaapelowała do ofiar przemocy domowej

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Księżna Camilla zaapelowała do ofiar przemocy domowej

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Księżna Camilla zaapelowała do ofiar przemocy domowej
Dominika Czerniszewska

27.03.2020 21:49, aktual.: 29.03.2020 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Księżna Camilla, żona zarażonego księcia Karola, poruszyła ważną kwestię. W obliczu kwarantanny zwróciła się do ofiar przemocy domowej. "Jest to trudny okres dla wszystkich, ponieważ jesteśmy proszeni o pozostanie w domu, aby być bezpiecznymi. Dla niektórych z was jest to jeszcze trudniejsze" - oznajmiła.

Zaledwie kilka dni po tym, jak potwierdzono u księcia Karola, pozytywny wynik na test koronawirusa, Clarence House opublikował na Tweeterze krótkie oświadczeniem jego żony.

"Jest to trudny okres dla wszystkich, ponieważ jesteśmy proszeni o pozostanie w domu, aby być bezpiecznymi. Dla niektórych z was jest to jeszcze trudniejsze, bo dom nie jest bezpiecznym miejscem. Mogę sobie tylko wyobrazić, że bycie poproszonym o pozostanie tam może być bardzo izolujące i przerażające dla ciebie i twojej rodziny. Może to oznaczać spędzenie większej ilości czasu z osobą, która cię krzywdzi" - oznajmiła księżna Camilla.

Księżna Camilla apeluje do ofiar przemocy domowej

Księżna Kornwalii zaapelowała do ofiar przemocy domowej oraz jej świadków, aby poinformowali odpowiednie organizacje.
"Jeśli mówię o sytuacji, w jakiej się znajdujesz albo martwisz się o kogoś innego, chcę, żebyś wiedziała, że nie jesteś sama. Nawet jeśli nie możesz opuścić swojego domu, możesz zadzwonić do National Domestic Abuse Helpline lub skontaktować się z jedną z organizacji charytatywnych zajmujących się przemocą domową. Proszę bądź bezpieczna i sprowadź pomoc" - dodała.

Następnie podała kontakt do brytyjskich służb, które udzielą ofiarom natychmiastowej pomocy. "Jeśli jesteś w bezpośrednim niebezpieczeństwie, zadzwoń na 999 i poinformuj policję. Jeżeli nie znajdujesz się bezpośrednim niebezpieczeństwie, zadzwoń na jedną z poniższych 24-godzinnych infolinii".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)