Trwa ładowanie...

Kosmetyki dla dzieci. Poradnik

Kosmetyki dla dzieci muszą pielęgnować delikatną skórę wrażliwą, alergiczną, łatwo ulegającą podrażnieniom, wychładzającą się i przegrzewającą. Bo taki właśnie jest naskórek naszych maluchów. Doradzamy, na co zwracać uwagę w drogerii i aptece, wybierając kosmetyki dla dzieci.

Kosmetyki dla dzieci. PoradnikŹródło: Fotolia
d1e54zw
d1e54zw

Kosmetyki dla dzieci – skład

Kosmetyki dla dzieci to umowne określenie grupy produktów, bezpiecznych do stosowania od pierwszych dni po urodzeniu do mniej więcej 3. roku życia. Skóra dziecka jest niesamowicie delikatna i nawet kilkukrotnie cieńsza niż skóra osoby dorosłej. Dodatkowo charakteryzuje się dosyć cienką warstwą lipidową, małą ilością barwnika oraz niską liczbą gruczołów potowych. Pociąga to za sobą spore wymagania w zakresie pielęgnacji i stanowi spore wyzwanie dla młodych rodziców, zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę przed negatywnym działaniem warunków zewnętrznych czy szkodliwym promieniowaniem UV.

Co powinny zawierać kosmetyki dla dzieci? Przede wszystkim lista składników musi być możliwie jak najkrótsza, z substancjami łagodzącymi, takimi jak Panthenol (według nazewnictwa INCI)
. Szukajmy produktów hipoalergicznych, do skóry delikatnej, naskórka wrażliwego, bardzo suchego, z atopowym zapaleniem skóry. Podstawą są również atesty, które przyznają takie organizacje, jak Centrum Zdrowia Dziecka, Państwowy Zakład Higieny i Instytut Matki i Dziecka. Ważne jest całkowite wyeliminowanie z kosmetyków dla dzieci potencjalnych alergenów, drażniących niedojrzałą jeszcze skórę. Są to głównie detergenty, konserwanty, parabeny, silikony, glikole czy wazelina i olej parafinowy, będące olejami mineralnymi.

Teraz WP radarOkazji znajdzie dla Ciebie najlepsze oferty kosmetyków dziecięcych po niższych cenach.

Kosmetyki dla dzieci – rodzaje

Kosmetyki dla dzieci, niezwykle przydatne każdemu maluchowi już od wieku niemowlęcego, to:

  • Mydło dla dzieci. To produkt łagodny, mało odtłuszczający, nie naruszający pH skóry ani jej nadmiernie nie wysuszający. Na emolienty stawiajmy bardziej w dłuższych kąpielach.
  • Krem na odparzenia dla dzieci. Najlepszy będzie wodoodporny, więc kolejna aplikacja po każdym oddaniu moczu nie będzie konieczna. Dobrym dodatkiem do tego rodzaju produktów będzie tlenek cynku, nie zapychający porów, tworzący na skórze warstewkę ochronną.
  • Szampon dla dzieci. Zastępuje mydło już po kilku tygodniach życia dziecka.
  • Oliwka dla dzieci. Produkt specjalnie dla delikatnej skóry nie będzie miał właściwości podrażniających. Zmiękcza, wygładza, zatrzymuje wodę w naskórku.
  • Mleczko dla dzieci. Specjalne nawilżające mleczka do delikatnej skóry małego dziecka dobrze zabezpieczają ją przed utratą wilgoci, warto je więc stosować po każdym myciu czy kąpieli.
  • Puder dla dzieci. Używany zamiast wszechobecnego niegdyś talku. Wilgoć dobrze pochłaniają tlenek cynku, skrobia, kaolin czy krzemiany.
  • Krem dla dzieci z wysokim filtrem UV. Przydadzą się kremy SPF 50, czyli z najwyższym możliwym faktorem, do stosowania przed wyjściem na zewnątrz już od pierwszych słonecznych dni.
  • Nawilżające chusteczki dla dzieci. Świetne rozwiązanie do pielęgnacji czy przewijania poza domem. Do używania zastępczo oprócz mydła dla dzieci.
d1e54zw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e54zw