Trwa ładowanie...

Księżna Diana nosiła dwa zegarki. To nie był modowy kaprys

Księżna Diana miała zwyczaj noszenia dwóch zegarków równocześnie. Miało to związek z jej przekonaniami i naturą romantyczki.

Share
Księżna Diana nosiła dwa zegarki. To nie był modowy kaprys
Źródło: Getty Images
dcap59n

Od śmierci księżnej Diany minęło ponad 20 lat, ale fanów brytyjskiej rodziny królewskiej nadal interesują fakty dotyczące jej życia. Okazało się, że ikona stylu miała zwyczaj noszenia dwóch zegarków na jednej ręce, co wcale nie miało związku z panującymi trendami.

Księżna Diana nosiła dwa zegarki

Wiadomo, że większy zegarek z białą tarczą i skórzanym brązowym paskiem należał do księcia Karola, a delikatniejszy, złoty zegarek, dostała od niego w prezencie urodzinowym. Księżna wierzyła, że jedna z ozdób symbolizuje ją, a druga jej męża.

dcap59n

Diana Spancer miała duszę romantyczki i traktowała zegarki jak szczęśliwe talizmany. Liczyła, że noszone razem przyniosą szczęście jej oraz mężowi. Miała je na ręce zawsze podczas rozgrywek polo, w których brał udział książę Karol.

Zwyczaj noszenia dwóch zegarków "New York Times" określił mianem najbardziej awangardowego i zarazem najbardziej romantycznego wyboru modowego. Niestety, talizmany w praktyce nie przyniosły księżnie Dianie szczęścia w związku.

Księżna Diana nosiła dwa zegarki Getty Images
Księżna Diana nosiła dwa zegarki Źródło: Getty Images

Zobacz także: Siłaczki odc. 6. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcap59n

Podziel się opinią

Share
dcap59n
dcap59n