Mała łazienka raz jeszcze...

Pani Lusia ma problem z łazienką. Chciałaby Pani zmieścić tam pralkę. Łazienka ma wymiary 154/184 cm.

Mała łazienka raz jeszcze...

18.06.2007 | aktual.: 18.06.2007 14:31

Pani Lusia ma problem z łazienką. Chciałaby Pani zmieścić tam pralkę. Łazienka ma wymiary 154/184 cm.

Dosyć trudna sprawa. Nie mam określenia dokładnego programu, żeby więc było ciekawiej, postaram się tam wprowadzić pełen: sedes, umywalka, brodzik oraz pralka. Jeżeli nawet nie pomogę Pani Lusi, to być może ktoś inny znajdzie tutaj przydatną inspirację. W tego typu przypadkach najpierw jednak upewniłabym się, czy naprawdę nie udałoby się zmieścić pralki w kuchni lub nawet w przedpokoju. Z pralką w takiej łazience jest naprawdę trochę za mało miejsca. Zakładam jednak, że nie jest to możliwe.

Powstały dwie wersje. W obu należy zwrócić szczególną uwagę na dobór sprzętów. Muszą być one naprawdę niewielkie. Dostosowane do małych łazienek. W moich propozycjach używam sprzętów marek dostępnych w Polsce (nie wymieniam, by nie reklamować - naprawdę, żadna firma nie sponsoruje moich artykułów, proszę mi wierzyć). Zainteresowany znajdzie. Starałam się dobrać sprzęt możliwie najtańszy.

W pierwszej wersji (rys. A) proponuję układ lekko ukośny. Dzięki temu mamy możliwie dużo miejsca przed sprzętami, aby móc w miarę wygodnie poruszać się w łazience. Po prawej stronie widzimy zabudowany „pion” z rurami. Obok mała praleczka (o wymiarach 43/51) - nietypowa, ale dostępna w sklepach. Większa niestety się tutaj nie zmieści. Naprzeciwko umywalka o opływowym kształcie, dzięki czemu zajmuje niewiele miejsca oraz specjalny sedes narożny. Za sedesem (wysuniętym nieco do przodu, aby umożliwić do niego wygodne dojście) praktyczna szafka lub półeczki. Obok prysznic – oczywiście 80/80. Wersja druga (rys. B) – bardziej klasyczna, z użyciem bardziej typowych sprzętów. Obok zabudowanych rur mały, 50-centymetrowy sedes podwieszany. Obok, po prawej brodzik. Naprzeciwko sedesu mała umywalka. Pralka w tym przypadku znajduje się na wprost od wejścia. Jest to typowa pralka o zmniejszonej głębokości. W obydwu przypadkach należy pamiętać o jasnej kolorystyce wnętrza.

Joanna Rzepińska
Architekt wnętrz

Źródło artykułu:WP Kobieta
Komentarze (1)