Blisko ludziMoc afrodyzjaków

Moc afrodyzjaków

Moc afrodyzjaków
Źródło zdjęć: © -sxc.hu
06.08.2009 16:46, aktualizacja: 21.06.2010 11:24

Każdy z nas słyszał chyba o afrodyzjakach i ich magicznym wpływie na nasze libido. Są to substancje, które mają na celu podwyższenie poziomu popędu seksualnego oraz zwiększenie potencji.

* Każdy z nas słyszał chyba o afrodyzjakach i ich magicznym wpływie na nasze libido. Są to substancje, które mają na celu podwyższenie poziomu popędu seksualnego oraz zwiększenie potencji. Istnieje wiele rodzajów afrodyzjaków. Każde z nich działają na innej zasadzie. Mogą to być magiczne mieszanki ziół, napoje przygotowywane przez szamanów, środki psychoaktywne, alkohol, różne owoce i warzywa, a nawet kosmetyki w których zostały zawarte feromony, mające przyciągać osobników płci przeciwnej.*

W jakim celu stosuje się afrodyzjaki?

Stosowanie afrodyzjaków ma na celu pobudzenie popędu seksualnego, wyobraźni, dłuższy czas trwania stosunku. Afrodyzjaki są stosowane od wieków, o czym można się dowiedzieć choćby z literatury. Dawniej młode dziewczyny karmiły swoich oblubieńców pokarmami o takim działaniu, by zdobyć ich serce. Powiedzenie "przez żołądek do serca" nie wzięło się znikąd. Afrodyzjaki znajdują swoje zastosowanie również w farmakoterapii przy zaburzeniach potencji, czy przy oziębłości seksualnej.

Afrodyzjaki naturalne

Są to wszelkiego rodzaju owoce i warzywa, orzechy, mięso, czy owoce morza. Mogą one działać w dwojaki sposób. Poprze grę skojarzeń działają takie pokarmy, które kształtem przypominają narządy układu płciowego. Na przykład marchewka, czy ogórki są podobne do męskiego penisa. U osób z bogato rozwiniętą wyobraźnią mogą stymulować pojawienie się myśli o tematyce seksualnej. Innym sposobem oddziaływania afrodyzjaków naturalnych jest polepszanie nastroju poprzez podwyższenie poziomu serotoniny w organizmie. Działa tak na przykład czekolada, chili, czy wszelkiego rodzaju makarony. Orzechy mają mikroelementy, których regularne przyjmowane zwiększa nasze libido. Również kaloryczność ma wpływ na nasze reakcje seksualne. Po zjedzeniu krewetek, awokado, czy tłustej ryby nasz mózg dostaje sygnał o przypływie znacznej ilości energii, którą można spożytkować w akcie seksualnym. Jak ze wszystkim, z jedzeniem należy zachować umiar, a nawet odejść od stołu z lekkim niedosytem. Jest to szczególnie ważne, gdyż przejedzeni nie
mamy na nic ochoty, stajemy się senni i znużeni. Alkohol

Szampan, powszechnie uważany jest za afrodyzjak. Nie może go zabraknąć na romantycznej kolacji we dwoje. Swoje działanie zawdzięcza zawartemu w sobie alkoholowi. Alkohol powoduje, że zmniejszają się nasze opory. Stajemy się bardziej rozluźnieni, nie myślimy o rzeczach nie przyjemnych, ułatwia skupienie się na "tu i teraz", na przyjemności w danej chwili. Ma on również działanie pobudzające naszą wyobraźnię seksualną. Po kilku kieliszkach wina, czy szampana zarówno kobiety jak i mężczyźni stają się bogami seksu, mimo, że w rzeczywistości mogą być bardzo nieśmiałymi, wycofanymi osobami. W niewielkiej ilości alkohol poprawia ukrwienie naszego ciała, staje się ono znacznie bardziej wrażliwe na bodźce, dzięki czemu znacznie intensywniej przeżywamy seksualnie uniesienia. Należy jednak pamiętać, że zbyt duża dawka sprawia, że nie możemy się skupić na tym co robimy. Mężczyzna nie może nic zdziałać, mimo, że wydaje mu się całkowicie odwrotnie. Trzeba uważać z dawkami przyjmowanego alkoholu, żeby nie zniechęcić do
siebie partnera. Jeżeli zobaczy nas w nie najlepszym stanie, szybko może zmienić o nas zdanie i cała romantyczna kolacja idzie na marne.

Inne środki psychoaktywne

Mogą to być narkotyki, środki odurzające, które w działaniu mogą przypominać alkohol. Rozluźniają, powodują, że się nie hamujemy, robimy to na co mamy ochotę, a nie to co wypada, co byłoby odpowiednie w danej sytuacji. Ich stosowanie jest jednak w znacznym stopniu ryzykowne przez możliwość szybkiego uzależnienia się, wystąpienia działań niepożądanych. Nawet jeżeli znamy osobę, która próbowała, nie warto przekonywać się na własnej skórze o działaniu danego środka, ponieważ każdy organizm może inaczej zareagować na daną substancję. A każdy chyba poczułby się niezręcznie wymiotując, albo śmiejąc się bez powodu podczas romantycznego wieczoru. Poza tym zażywanie takich środków jest karane przez prawo i szkoda ryzykować wolności lub znacznej sumy pieniędzy dla momentu uniesienia.

Afrodyzjaki w farmakoterapii

W farmakoterapii stosuje się afrodyzjaki w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn, lub w przypadku osłabienia popędu seksualnego u kobiet. Jednym z takich środków jest johimbina. Jej działanie polega na pobudzeniu ośrodka erekcji i wytrysku, który znajduje się w rdzeniu kręgowym, poprawia on ukrwienie narządów płciowych. Drugim afrodyzjakiem stosowanym w medycynie jest kantarydyna, która to pobudza układ moczowo- płciowy. Wzmacnia ona odczucia poprzez działanie na zakończenia nerwów czuciowo bólowych. Działa również na błony śluzowe pęcherza oraz cewki moczowej i żołędzi. Jednak w przypadku tego afrodyzjaku istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia różnorakich powikłań.

Ludzie od wieków stosują afrodyzjaki. Często w późniejszym okresie okazywało się w toku badań naukowych, że używane składniki nie miały żadnego działania na potencję człowieka. Mimo to nadal się je stosuje, a ludzie, którzy ich spróbowali byli zadowoleni z ich mocy. Warto więc czasem zapomnieć o doniesieniach naukowych, puścić wodze fantazji i dobrze się bawić.

Źródło artykułu:WP Kobieta