ModaNie chcę być szarą myszką

Nie chcę być szarą myszką

Nie chcę być szarą myszką

06.05.2010 19:25, aktual.: 07.05.2010 10:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W jaki sposób mogę podkreślić swoją figurę, nie używając zbyt ekstrawaganckich trików? Nie lubię dużych dekoltów, ani krótkich spódniczek, ale wizerunek szarej myszki również jest nie dla mnie.

Jestem niewysoką brunetką (159 cm), ważę około 46 kg – zwykle noszę rozmiar 34. W jaki sposób mogę podkreślić swoją figurę, nie używając zbyt ekstrawaganckich trików? Nie lubię dużych dekoltów, ani krótkich spódniczek, ale wizerunek szarej myszki również jest nie dla mnie. Czy przy takiej budowie ciała powinnam skrócić długie włosy? Sabina

Witaj Sabino. Na wstępie…. nie wiem jak długie posiadasz teraz włosy, więc nie wiem o jakim skróceniu możemy mówić. W miarę stonowany sposób na wyeksponowanie sylwetki to używanie kolorów. Szarość, czerń i brązy zawsze „chowają” osobę w tło tych, którzy są „kolorystycznie mocniej” ubrani. Proponuję abyś nosiła ubrania w intensywnych kolorach i blisko ciała. Nie musi to być super mini czy duży dekolt, ale też nic w stylu luźnego worka. Przy Twoim rozmiarze możesz pozwolić sobie na dużą różnorodność. Jeśli masz szczupłą talię, to podkreślaj ją paskiem. Dobrze wyglądają zestawy złożone z dwóch-trzech kolorów i najlepiej kontrastujących ze sobą np.; zieleń z fioletem, czerwień z szarością, fiolet z szarością, pomarańcz z zielenią lub pomarańcz z czerwienią (ten ostatni zestaw to ulubiony Agaty PRADY).

Jeśli barwy jakie Ci zaproponowałam nie są Twoimi ulubionymi, to pozostań przy swoich ale pomyśl o „rzucającej się w oczy” biżuterii oraz innych dodatkach. To mogą być duże kolczyki (lub klipsy), ewentualnie naszyjnik składający się z kilku warstw. Inne ważne dodatki, które przyciągają uwagę to torby i buty. Przy butach masz znowu dużą dowolność, ponieważ bardzo dobrze będziesz wyglądała w butach na wysokich obcasach ale nie uniwersalnych czarnych-tylko właśnie w konkretnych kolorach takich jak czerwień, zieleń czy fiolet. Mocny kolor butów i w takim samym kolorze torba, mogą dać mocny efekt nawet wtedy, gdy reszta ubioru jest szara i stonowana. Przy torbach uważaj też na ich kształt. Jesteś osobą o drobnej konstrukcji i nie powinnaś nosić zbyt dużych torebek, ponieważ będą one podkreślać nie wysoki wzrost. Najlepiej zadziała kolorowa torba średniej wielkości. Pamiętaj o tym, że to dodatki często stanowią o tym jak postrzegają Cię inni.

Irmina Kubiak

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także