Nieduża łazienka

Nieduża łazienka

13.10.2006 09:54, aktual.: 13.10.2006 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pani Irena prosi o pomoc w urządzeniu łazienki. Program obejmuje: kabinę prysznicową, podwieszany wc, umywalkę oraz pralkę.

Pani Irena prosi o pomoc w urządzeniu łazienki. Program obejmuje: kabinę prysznicową, podwieszany wc, umywalkę oraz pralkę.

Łazienka obecnie wygląda tak jak na rys. 2. Faktycznie niezbyt ciekawy układ. Nie jest zbyt przyjemnie wchodzić bezpośrednio na kibelek.

W wersji A (rys. 2A) proponuję umiejscowić prysznic we wnęce po lewej stronie od wejścia. Obok może stanąć ścianka, która oddzieli prysznic od umywalki. Umywalka powinna być blatowa, dzięki czemu uzyskujemy miejsce zarówno na szafki, jak i pralkę, która może stanąć pod blatem. W tym konkretnym wypadku lepiej, aby była to pralka o zmniejszonej głębokości. Sedes zawieszony na dobudowanej ściance. Grzejnik bardzo praktycznie umiejscowiony zostaje obok prysznica. Inaczej wygląda łazienka w wersji B (rys. 2B). Tutaj po lewej stronie wygodna umywalka na całej ścianie, również z możliwością postawienia pralki pod blatem, wnęka może być wypełniona szafką. Prysznic w tej wersji stanął po prawej stronie w głębi. Niewielki (80/80), za to z praktyczna półką, a nawet z siedziskiem we wnęce. Obok dyskretnie schowany sedes. Grzejnik oczywiście obok prysznica, na wprost drzwi.

Innych ustawień sanitariatów nie polecam, powyższe wg mnie są najkorzystniejsze.

Joanna Rzepińska
Architekt wnętrz.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także