Niepożądane wytryski
Mam taki problem, że przy nadmiernym stresie, np. egzamin na studiach,
dostaję niepożądanego wytrysku... Czy to choroba?
05.10.2007 | aktual.: 05.10.2007 11:30
Mam taki problem, że przy nadmiernym stresie, np. egzamin na studiach, dostaję niepożądanego wytrysku... Czy to choroba? I jeszcze szybko dochodzę... Czy da się to jakoś naprawić?
Szybkie wytryski są dość typowe w początkach życia seksualnego mężczyzny. Z badań nad zaburzeniami seksualnymi wynika, że wytrysk przedwczesny występuje u 30 % mężczyzn, czyli praktycznie co trzeci mężczyzna miał lub miewa aktualnie wytryski przedwczesne.
Występują one zwłaszcza na początku życia seksualnego, kiedy mężczyzna posiada niewielkie lub żadne umiejętności kontroli czasu wytrysku, a jego poziom testosteronu jest bardzo wysoki, co sprzyja nie tylko dużej pobudliwości seksualnej, ale i bardzo szybkim reakcjom seksualnym.
Psychogenne przyczyny tej dysfunkcji seksualnej to najczęściej zespoły nerwicowe, zespoły lękowe lub nerwicowa reakcja sytuacyjna. U pacjentów z nerwicową reakcją sytuacyjną na wysoki poziom podniecenia nakłada się duże napięcie emocjonalne związane z sytuacją, co przyspiesza moment wytrysku, często również osłabiając samą satysfakcję seksualną odczuwaną przez mężczyznę.
Na początku można spróbować metod dostępnych bez zaleceń lekarskich. Przede wszystkim zwiększenie częstotliwości współżycia seksualnego. Przy podjęciu regularnego życia seksualnego napięcie seksualne przyspieszające wytrysk nasienia opadnie i wydłuży się czas współżycia potrzebny do ejakulacji.
Stosowanie maści anestetycznej (osłabiającej czucie) na prącie wraz z użyciem prezerwatywy. Prezerwatywa dodatkowo osłabia wrażliwość czuciową zakończeń nerwowych w skórze członka, ale także chroni partnerkę przed przeniesieniem maści na błonę śluzową pochwy. Maść jest do zamówienia w aptece bez recepty.
Maść do zamówienia w aptece:
Novocaini
Anaesthesini aa 3,0
Lanolini
Vaselini aa 10,0
M.f.ung. DS Zewnętrznie
Dostępne są także prezerwatywy już ze środkiem osłabiającym odczuwanie bodźców seksualnych, przez co wydłużajace czas kontaktu seksualnego.
Współżycie w pozycjach umożliwiających głęboką immisję członka do pochwy z zaleceniem stosowania wolnych ruchów frykcyjnych. Zalecane pozycje to pozycja na jeźdźca oraz tylno-boczna.
Trenowanie oddawania moczu polegające na kilkukrotnym powstrzymywaniu strumienia moczu poprzez wykonywanie skurczu.
Rozładowanie (doprowadzenie do wytrysku nasienia) w masturbacji poprzedzającej współżycie z partnerką.
Jeżeli omawiane metody nie dają efektu, wówczas w takich trudniejszych przypadkach wskazane jest udanie się do specjalisty seksuologa, który dobierze specjalne metody treningowe oraz zastosuje leczenie farmaceutyczne, wydłużajace czas trwania kontaktu seksaualnego.
Lek. med. internista specjalista seksuolog Renata Grabowska
http://www.seksuologia.net/