Niewielka łazienka

Niewielka łazienka

30.03.2006 14:39, aktual.: 16.06.2006 12:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pani Ewa N. : „W niewielkiej łazience o powierzchni nieco ponad 4 m2 zaplanowałam prysznic. Jednak nie chciałabym, żeby była to zwykła tradycyjna kabina, a raczej coś w rodzaju ścianek/płyt pokrytych kafelkami, tak, by stworzyć oryginalny prysznic.

W tak niedużej łazience nie ma zbyt wielu możliwości, ogólnie proponuję owych ścianek nie budować do sufitu, tylko niższe – maksymalnie do wysokości 200 cm. Nie warto zmiejszać w ten sposób przestrzeni, zarówno ze względów wizualnych, jak i wentylacyjnych. Do tak utworzonej kabiny warto zamontować przezroczyste (np. szklane) drzwi.

W wersji 1a zastosowano kabinę pięciokątną, z wejściem w skosie. Po prawej stronie od wejścia jest ścianka wysokości ok. 200 cm. Po wyrównaniu uskoku ściany otrzymujemy przestrzeń, w której można pomieścić na dole płytką pralkę, a powyżej praktyczne półki. Umywalka umieszczona jest z drugiej strony kabiny. Jest to modny obecnie i praktyczny model z umywalką nablatową. Proponuję sedes wiszący, umieszczony na ściance na wysokości 120 cm. Jest to wersja najbardziej zbliżona do „oryginału”.

W wersji 1b natomiast zmieniam zupełnie połozenie sanitariatów. Przy pewnych przeróbkach, które nie powinny przysporzyć wiekszych kłopotów, po prawej stronie od wejścia otrzymujemy przestronny blat z umywalką, a pod nim miejsce na pralkę. Naprzeciwko umieściłam zaś wygodną, sporą kabinę o wysokości ścianek od 120 cm (można powyżej zamontować szkło, aby uzyskać większą lekkość konstrukcji) do 220. We wnęce, która powstała w ten sposób, możemy zamontować sedes. Powstaje lekka, wygodna i przejrzysta kompozycja.

Joanna Rzepińska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także