Nigdy nie susz prania w ten sposób. Skutki mogą być fatalne

Nigdy nie susz prania w ten sposób. Skutki mogą być fatalne

Jak wysuszyć pranie jesienią? Często popełniamy jeden błąd
Jak wysuszyć pranie jesienią? Często popełniamy jeden błąd
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
08.09.2022 11:42, aktualizacja: 08.09.2022 12:30

Jak suszyć pranie jesienią? Wiele osób zastanawia się nad tym, obawiając się, że w przypadku, gdy zrobi to w nieodpowiedni sposób, w mieszkaniu pojawią się pleśń i grzyb. Rzeczywiście - często popełniamy jeden błąd, który może nas na to narazić. Na szczęście istnieją triki na skuteczne i bezpieczne suszenie prania jesienią.

Suszenie prania w lecie nie sprawia żadnych trudności. Najczęściej dzięki wysokim temperaturom pranie schnie w błyskawicznym tempie. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to niewystawianie suszarki z ubraniami na pełne słońce w wypadku, gdy suszymy pranie na zewnątrz. W takim wypadku ryzykujemy, że odzież wyblaknie i straci kolory.

Jak suszyć pranie jesienią? Istnieją proste triki

Suszenie prania jesienią i zimą jest nieco bardziej kłopotliwe. Pranie najczęściej schnie dłużej. Jak przyspieszyć ten proces, jeśli nie mamy suszarki bębnowej? Możemy wykorzystać do tego zwykłą suszarkę do włosów, którą podsuszymy wilgotne ubrania. Ważne tylko, żeby nie przystawiać urządzenia zbyt blisko materiału, zwłaszcza, gdy korzystamy z gorącego powietrza. Tkanina może się zniszczyć.

Jak szybko wysuszyć pranie? Zanim jeszcze powiesimy je na suszarce, należy pamiętać, żeby solidnie je odwirować. Oczywiście stosujmy się do zaleceń na metce, aby nie zniszczyć ubrań. Jeśli zastanawiamy się nad uniwersalną opcją, najlepiej wybierzmy 800 obrotów.

Suszenie prania jesienią na kaloryferze? To bardzo zły pomysł

Suszenie prania jesienią może wiązać się z pewnym ryzykiem. Często, kiedy chcemy przyspieszyć proces schnięcia ubrań, kładziemy je na rozgrzanym kaloryferze. Zachęcają nas do tego również internetowe porady, które przekonują, że podniesie to wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Niestety takie działanie to duże ryzyko. Może ono sprawić, że wilgoć wniknie w ściany, a co za tym idzie – doprowadzi do pojawienia się na nich niebezpiecznego dla zdrowia i nieestetycznego grzyba. Na wszelki wypadek możemy stosować pochłaniacze wilgoci, które zapobiegną temu zjawisku.

Co więcej, zbyt wysoka wilgotność powietrza może prowadzić do alergii czy kataru siennego, a także nasilać objawy astmy. Warto regularnie wietrzyć pomieszczenia, w których suszymy pranie. Dzięki cyrkulacji powietrza wyschnie ono szybciej, a nas nie dopadną nieprzyjemne dolegliwości.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta