Nigdy nie wynoś z hotelu. Oskarżą cię o kradzież

Co można wziąć z hotelu?
Co można wziąć z hotelu?

06.06.2023 17:47, aktual.: 06.06.2023 19:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pościel, ręczniki, szlafroki, wieszaki, a nawet ekspresy do kawy - niektórzy opuszczają hotel z dodatkową, wypełnioną po brzegi walizką. - To zwykła kradzież - mówi inspektor hotelowy. Co w takim razie możemy zabrać?

Powszechnym problemem, z jakim borykają się hotelarze, są kradzieże dokonywane przez nieuczciwych gości. Wielu klientów, po opłaceniu wynajmu pokoju, jest zdania, że przedmioty, które się w nim znajdują, stają się ich własnością.

Klienci potrafią zabrać wszystko

Niestety, niektórzy goście nie wahają się zabrać ze sobą praktycznie wszystkiego, co tylko możliwe. - Są bardzo kreatywni, więc potrafią wynieść wszystko, pościel, obrazy, lampy, czajniki, ekspresy do kawy, telewizory także się zdarzają - wymienia Karol Weber, inspektor hotelowy. Dodaje, że dla wielu normą stało się już zabieranie ręczników i szlafroków.

- Trzeba nazwać rzeczy po imieniu - to jest kradzież. Jest to także obciach. Hotelarze nie powinni odpuszczać - stwierdza Karol Weber i dodaje: - Gość płaci za usługę, ale wszystko, co znajduje się w pokoju, nadal należy do hotelu. Kradzież jest nie tylko nieetyczna, ale także narusza prawa własności. Hotelarze muszą podjąć działania mające na celu ochronę swojego mienia i zapewnienie uczciwego pobytu gościom. Niezależnie od prób zrekompensowania kosztów wyjazdu, kradzież nie jest akceptowalnym rozwiązaniem.

Podobna sytuacja dotyczy również minibarku - goście nie zawsze przyznają się do konsumpcji przekąsek i alkoholi. W rezultacie nieuczciwi klienci nie tylko narażają hotel na straty finansowe, ale również łamią prawo. Osoba dopuszczająca się kradzieży podczas pobytu w hotelu musi być gotowa na konsekwencje prawne, a także na zakaz powrotu do danego obiektu.

To możesz zabrać z hotelu

Istnieją jednak rzeczy, które możemy spakować do walizki.

- Możemy zabrać wszystko, co jest jednorazowego użytku. Kapcie, kosmetyki w małych buteleczkach, igielnik, czyścik do butów, przybory kosmetyczne typu szczoteczka do zębów, waciki - wylicza Karol Weber.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)