Trwa ładowanie...
19-04-2006 10:51

Nowe aranżacje starego wnętrza

„Mój dzienny pokój to 17 m2, w którym na krótkiej ścianie stoi dębowa mebloscianka. Nie mam koncepcji, jakie dodatki pasują:nowoczesne szkło, biała porcelana czy mosiądz? Pokój wydaje mi się taki ciężki, nie wiem jak go zmienić."

Nowe aranżacje starego wnętrzaŹródło: www.corndell.com
d1tttg7
d1tttg7

„Mój dzienny pokój to 17 m2, w którym na krótkiej ścianie stoi dębowa mebloscianka. Nie mam koncepcji, jakie dodatki pasują:nowoczesne szkło, biała porcelana czy mosiądz? Pokój wydaje mi się taki ciężki, mam ławę i duży narożnik. Najchętniej bym w tym pokoju wszystko pozmieniała, ale nie bardzo wiem jak. Narożnik jest w kolorach jesieni, dębowa ława, jasny dywan, parkiet, krótkie firany bez zasłon, szafka dębowa,nad nią lustro w złotej ramie."

(fot. www.corndell.com)
Źródło: (fot. www.corndell.com)

Faktycznie trudna sprawa, dębowe meblościanki nie są zbyt modne, można ewentualnie pokusić się o jej podzielenie, ale czasem jest to po prostu niemożliwe.

Jak można udekorować takie wnętrze? Jest to typ kolorystyczny jesienny, postarałabym się o jego unowocześnienie. Najlepiej do takiego wnętrza pasują „ludowe” dodatki, ale ja proponuję nowoczesną wiklinę – dodatki, meble oraz dodatki z surowego drewna. Malowane drewno w kolorach fioletów i seledynu. A „złamac” to można stolikami ze szkła i stali – może być nierdzewna, do tego kilka wazonów ze stali nierdzewnej. Nowoczesne, ciekawe zestawienie. Do tego ściany w kolorze ecru, jedna z nich może być nawet pokryta wzorem udającym trawertym – można takie farby zakupić. Na pewno szorstkie, bez gładzi tynkowej, rustykalne ściany. Matowa, surowa podłoga, też dąb, ewentualnie dywaniki z sizalu lub włókien kokosowych.

(fot. www.reallifedecorating.com)
Źródło: (fot. www.reallifedecorating.com)

Jeśli chodzi o tkaniny, to miękkie, np. w modną kratę. Kolory – najlepiej ciemna śliwka z seledynem. Proszę uwierzyć – to może wyglądać szalenie efektownie. Debową ławę usunąć i zastąpić lekkimi szklanymi stolikami. I np. kilka pięknych jasnofioletowych hortensji w doniczkach ze słomianymi lub wiklinowymi osłonkami. Same firanki bez zasłon, woale w odcieniu ecru. Zachęcam do takiego eksperymentu.

Joanna Rzepińska

d1tttg7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tttg7