Blisko ludziOdda dziecko przez pomyłkę kliniki in vitro

Odda dziecko przez pomyłkę kliniki in vitro

Odda dziecko przez pomyłkę kliniki in vitro
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

22.09.2009 12:29, aktual.: 31.05.2010 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

40-letnia Amerykanka w 35. tygodniu ciąży postanowiła oddać dziecko,
które nosi, jego rodzicom biologicznym, kiedy dowiedziała się, że przy zapłodnieniu in vitro
popełniono pomyłkę - pisze we wtorek brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

40-letnia Amerykanka w 35. tygodniu ciąży postanowiła oddać dziecko, które nosi, jego rodzicom biologicznym, kiedy dowiedziała się, że przy zapłodnieniu in vitro popełniono pomyłkę - pisze we wtorek brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

Carolyn Savage i jej mąż Sean postanowili oddać mającego się urodzić w ciągu dwóch tygodni chłopca jego biologicznym rodzicom. Państwo Savage mają już dwóch synów w wieku 15 i 12 lat oraz półtoraroczną córeczkę, również poczętych in vitro.

O tym, że jest w ciąży kobieta dowiedziała się w lutym, po udanym zabiegu wszczepienia ostatniego z jej zamrożonych embrionów. Lekarze uznali, że to ostatnie dziecko, jakie może urodzić.

Kłopoty zaczęły się, kiedy pan Savage otrzymał w biurze telefon z kliniki. Dzwoniono, żeby powiedzieć, że zaszła pomyłka, i jego żonie wszczepiono cudzy zarodek. Kiedy Carolyn dowiedziała się, co się stało, "zbladła jak ściana". Ale pomimo trudności, małżeństwo Savage'ów uważa, że zdecydowało się na właściwy krok - pisze "Daily Telegraph".

- Biologiczni rodzice chłopca wyrazili swoją wdzięczność - powiedziała pani Savage.
- Powiedzieliśmy im, że wiemy, że nie prosili o to. Nie zamierzamy im się narzucać. Oczywiście, będziemy interesować się chłopcem do końca naszego życia. Mamy nadzieję, że wszystko będzie dobrze, ale to oni są jego rodzicami i pozostawimy ich decyzji, kiedy i czy w ogóle mu o wszystkim powiedzą. Po prostu chcemy wiedzieć, czy jest zdrowy i szczęśliwy - wyznała.

Prawnicy Savage'ów pracują nad tym, by klinika leczenia bezpłodności, w której doszło do zamiany zarodków, "w pełni odczuła odpowiedzialność za konsekwencje niedopatrzenia".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także