Trwa ładowanie...

ONS. Co oznacza ten tajemniczy skrót? Poznaj ważne szczegóły dotyczące aplikacji randkowej

Korzystając z popularnych portalów randkowych, warto pamiętać o różnych skrótach lub oznaczeniach, które pojawiają się w aplikacji. ONS należy właśnie do tego typu "tajemniczych" wiadomości ukrytych na danym portalu. Nim zdecydujesz się na rozmowę z zainteresowaną osobą, koniecznie sprawdź, czy ONS rzeczywiście jest dla Ciebie.
Share
ONS to jeden z popularniejszych skrótów z portalu randkowego.
ONS to jeden z popularniejszych skrótów z portalu randkowego.Źródło: Pexels
d3jjpe0

Skrót ONS powstał po to, aby odróżnić osoby szukające jednorazowych przygód od tych, którym zależy na poważnym związku. Dobrze wiedzieć wcześniej, co oznaczają poszczególne informacje, aby w późniejszym czasie nie zawieść się na drugiej osobie. Zobacz, co to jest ONS i w jaki sposób interpretować skrót.

ONS – co oznacza i jakie są oczekiwania drugiej osoby?

ONS oznacza One Night Stand, czyli przygodę erotyczną na jedną noc. Bardzo często określenia tego używają osoby korzystające z aplikacji Tinder. Aplikacja powstała po to, aby pomóc w niezobowiązujących spotkaniach. Z czasem jednak popularność aplikacji urosła na tyle, że coraz więcej użytkowników korzysta z niej, aby zamiast ONS szukać długotrwałych relacji. Pamiętaj, że decydując się na randkę w formie ONS nie ma szans na budowanie poważnej relacji.

d3jjpe0

ONS – czy znasz kolejny skrót?

Obok ONS także dosyć częstym zjawiskiem jest wpisywanie skrótu FWB, co oznacza friends with benefits (przyjaciele z korzyściami). Tym razem FWB oznacza więcej niż ONS. Przede wszystkim osoba taka szuka przyjaźni na stałe, ale jednocześnie liczy na relację erotyczną. Jednak jest znaczna różnica między tym układem a prawdziwą relacją. Z tego też powodu lepiej się nie angażować, ponieważ osoby połączone FWB nie mają wobec siebie zobowiązań ani oczekiwań. Zdecydowanie FWB jest relacją obciążającą emocjonalnie bardziej niż ONS.

ONS i FWB – czy są bezpieczne?

W przypadku ONS sprawa wydaje się jasna i klarowna – nie tworzy się żadna relacja, obu stronom zależy wyłącznie na jednorazowej przygodzie. Z kolei przy FWB sprawa jest bardziej złożona. Często może skończyć się poczuciem krzywdy po rozstaniu, a osoba, która mocniej się zaangażuje, może bardziej cierpieć. Przyzwyczajenie się do tego typu układów po kilku latach może przynieść negatywne skutki, ponieważ osoby takie mają trudność w funkcjonowaniu w normalnym związku. ONS także jest niebezpieczne, dlatego dobrze się zastanów, czy rzeczywiście chcesz korzystać z takich "przygód".

d3jjpe0

Badania wskazują, że Polki są coraz bardziej niezależne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jjpe0

Podziel się opinią

Share
d3jjpe0
d3jjpe0