Trwa ładowanie...
d2zxdlt
Artykuł sponsorowany
czyszczenie parowe

Piekarniki z systemem samoczyszczącym – zaoszczędź sobie pracy

Czyszczenie piekarnika nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. Resztki potraw i tłuszcz, osadzające się we wnętrzu urządzenia, są zabrudzeniami trudnymi do usunięcia. Z pomocą przychodzą zarówno specjalistyczne środki, jak i domowe sposoby – jednak najskuteczniejsze okazują się zintegrowane systemy samoczyszczące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Piekarniki z systemem samoczyszczącym – zaoszczędź sobie pracy
(Materiały prasowe)
d2zxdlt

W dostępnych na rynku piekarnikach występują różne funkcje, ułatwiające utrzymywanie czystości. Czym charakteryzują się poszczególne systemy i który z nich wybrać?

Czyszczenie parowe

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zintegrowany system czyszczenia parowego, zwanego też hydrolitycznym. Można go spotkać m.in. w piekarnikach Candy FPE629A/6WXL i Candy FVET929X

d2zxdlt

W urządzeniach tych znajduje się pojemnik napełniony wodą. Po włączeniu programu czyszczenia zostaje uwolniona gorąca para – pod jej wpływem zabrudzenia rozmiękają i łatwiej je usunąć. Wystarczy potem przetrzeć wnętrze piekarnika wilgotną gąbką lub ściereczką – bez szorowania i stosowania detergentów.

System czyszczenia katalitycznego

System katalityczny wykorzystuje natomiast specjalne panele umieszczone wewnątrz piekarnika, najczęściej na bocznych ścianach. Wkłady te mają strukturę papieru ściernego i wyłapują tłuszcz oraz inne zabrudzenia już w czasie pieczenia. Po zakończonym przygotowywaniu posiłku panele rozgrzewają się jeszcze bardziej – do około 300 stopni – dzięki czemu zanieczyszczenia są zmieniane w popiół. Po ostygnięciu urządzenia zwęglone resztki można łatwo usunąć za pomocą gąbki.

Panele katalityczne nadają się do czyszczenia w zmywarce. Należy jednak wymieniać je co kilkanaście lub kilkadziesiąt miesięcy – w zależności od tego, jak często piekarnik jest używany. Ich największą zaletę stanowi fakt, że działają już w czasie pieczenia, dzięki czemu resztki nie zalegają we wnętrzu urządzenia ani przez moment.
System katalityczny występuje m.in. w piekarnikach Candy FPE649A/6N i Candy FPE649/6XL.

d2zxdlt

Zalety systemów samoczyszczących

Zarówno system parowy, jak i katalityczny znacznie ograniczają pracę przy czyszczeniu piekarnika. Pozwalają oszczędzać czas i energię. Są przy tym w pełni bezpieczne dla zdrowia i nie mają wpływu na smak przygotowywanych potraw.

Jeśli chcesz poznać więcej funkcji nowoczesnych piekarników – zajrzyj na stronę internetową Candy.

Zainspiruj się

d2zxdlt

Podziel się opinią

Share
d2zxdlt
d2zxdlt