Trwa ładowanie...
olej rzepakowy
19-10-2020 14:35
Artykuł sponsorowany

„Płynne złoto” z polskich pól

O lekko słomkowym kolorze, tłoczony z pięknych roślin o żółtych kwiatach olej rzepakowy to prawdziwa perła wśród olei roślinnych. Bogaty w wiele wartości odżywczych, korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Share
„Płynne złoto” z polskich pólŹródło: materiał klienta
d1qfbxz

Olej rzepakowy to bogate źródło kwasów tłuszczowych nienasyconych: omega-6 i omega-3. Stanowią one blisko 30 % składu oleju. Dodatkowym atutem jest stosunek obu kwasów do siebie, który wynosi 2:1 i jest idealny z punktu widzenia żywieniowego. Olej rzepakowy zawiera najmniej spośród wszystkich olejów roślinnych niekorzystnych z punktu widzenia żywieniowego nasyconych kwasów tłuszczowych. Jest to bardzo istotny czynnik w żywieniu najmłodszych. Olej rzepakowy to idealne źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3. Wpływają one na prawidłową gospodarkę lipidową organizmu. Przeciwdziałają rozwojowi, jak i wspomagają leczenie chorób układu krążenia przede wszystkim poprzez wpływ na utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi. Warto wspomnieć, że są one również niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju dzieci oraz odpowiedniej pracy układu nerwowego i narządu wzroku.

Tłoczony z pięknego rzepaku olej zawiera witaminy E i K. Witamina K przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Jest to bardzo ważny składnik naszej diety. Wspomniana witamina E bierze udział w niezastąpionej ochronie naszego DNA. Dostarcza antyoksydantów, które usuwają z naszego organizmu nadmiar wolnych rodników wpływających niekorzystnie na nasze zdrowie. Witamina ta wpływa również korzystnie na naszą skórę. Pozwala walczyć z oznakami starzenia. Warto pamiętać, że dwie łyżki dziennie tego drogocennego oleju pokrywa ok. 50% zapotrzebowania organizmu na witaminę E. Dzięki tym właściwościom olej rzepakowy świetnie sprawdza się w przygotowywaniu naturalnych, domowych kosmetyków. Dzięki niemu możemy czuć się pięknie i zdrowo przez długi czas!

„Treść niniejszej kampanii promocyjnej wyraża poglądy wyłącznie jej autora, za którą ponosi on bezwzględną odpowiedzialność. Komisja Europejska ani Agencja Wykonawcza ds. Konsumentów, Zdrowia, Rolnictwa i Żywności (CHAFEA) nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za potencjalne wykorzystanie zawartych w niej informacji.”

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.olejrzepakowy.com i na facebooku www.facebook.com/olej.rzepakowy.skarbem.europy

d1qfbxz

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qfbxz
d1qfbxz