Trwa ładowanie...

Przerażające wyniki testu. Damska torebka zawiera więcej bakterii niż przeciętna toaleta

Uczula się nas na to, jak brudna potrafi być klawiatura komputera albo ile bakterii znajduje się na zwykłej klamce do drzwi, ale dotąd nikt nie zastanawiał się, jak czysta i przez to bezpieczna jest zwykła damska torebka. Tymczasem wyniki testów są zatrważające. Okazuje się, że taka torebka zawiera więcej bakterii niż przeciętna toaleta.
Share
A ty kiedy ostatnio czyściłaś swoją torebkę?
A ty kiedy ostatnio czyściłaś swoją torebkę?Źródło: 123RF
d42xdyt

Nosimy w nich klucze, dokumenty, kosmetyki, środki higieniczne, czasem coś na ząb, czasem coś do przebrania, wiele z nas mówi wręcz – całe swoje życie. I nie zdajemy sobie sprawy, jak wielu możemy mieć przy tym "pasażerów na gapę". Specjaliści alarmują bowiem, że damska torebka jest jednym z najgorszych miejsc, jeśli chodzi o występowanie licznych bakterii i kontakt z nią w niektórych przypadkach może prowadzić nawet do infekcji i chorób.

Zgodnie z informacją podaną przez brytyjski Good Housekeeping Institute, w typowym domu znajduje się aż osiem miejsc, w których możemy spotkać więcej bakterii niż w przeciętnej toalecie. Do takich miejsc należą między innymi szczoteczki do zębów, pilot do telewizora czy ręczniki łazienkowe. Specjaliści wskazują jednak, że na samym szczycie tej niechlubnej listy znajdują się właśnie damskie torebki, ponieważ w przeciwieństwie do innych przedmiotów, nosimy je w ciągu dnia w różne miejsca, z których przedostaje się do nich jeszcze więcej bakterii. Ponadto, o ile toaletę czy ścierki w kuchni co jakiś czas czyścimy, nie każda z nas pamięta o sprzątaniu własnej torebki.

Co zrobić, żeby nie nosić swoistej "bomby bakteriologicznej" we własnej torebce? Eksperci zwracają uwagę na drobne przyzwyczajenia, które robią dużą różnicę. Kiedy jesteśmy w restauracji, publicznej toalecie czy pociągu, zamiast kłaść ją na ziemi, powieśmy torebkę na krześle, wieszaku czy nawet klamce do drzwi.

d42xdyt

Przy okazji przypominają również o innych przyzwyczajeniach, które mogą uchronić nas przed infekcjami – na przykład, że zawsze należy zamknąć klapę muszli klozetowej, zanim spuścimy w niej wodę i że by utrzymać czystość szczoteczek do zębów, dobrze jest moczyć ich główki w płynie do płukania ust przez 15 minut.

Osiem zawierających największą ilość bakterii miejsc w każdym domu według Good Housekeeping Institute to: myjki kuchenne, zlew w kuchni, dywan, ręczniki łazienkowe, szczoteczki do zębów, zwierzęce posłanie i damskie torebki.

*Zobacz też: Dlaczego nie można jeść owoców prosto z krzaka? *

d42xdyt

Podziel się opinią

Share
d42xdyt
d42xdyt