Blisko ludziRok przed telewizorem

Rok przed telewizorem

Rok przed telewizorem

14.02.2008 13:24, aktual.: 27.06.2010 23:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najbliższe miesiące będą wielkim wyzwaniem dla każdego związku, w którym jego męska część jest fanem sportu. W tym roku szykuje się rekordowa ilość ważnych zawodów, choćby olimpiada i piłkarskie Euro 2008. Paniom trudno będzie oderwać swoich facetów sprzed telewizora…

Najbliższe miesiące będą wielkim wyzwaniem dla każdego związku, w którym jego męska część jest fanem sportu. W tym roku szykuje się rekordowa ilość ważnych zawodów, choćby olimpiada i piłkarskie Euro 2008. Paniom trudno będzie oderwać swoich facetów sprzed telewizora…

Najgorzej zapowiadają się wakacje. 8 sierpnia zaczną się igrzyska olimpijskie w Pekinie. Na razie niewiele wiadomo o uroczystości rozpoczęcia tego największego święta sportu. Nie wykluczone, że w czasie trwającego trzy i pół godziny show wystąpi Celine Dion. Chiński reżyser widowiska chciałby nawiązać współpracę także ze Stevenem Spielbergiem. Program wypełni na pewno opera oraz pokaz pirotechniczny, jakiego podobno świat dotąd nie widział…

Ceremonię otwarcia igrzysk panie jeszcze chętnie obejrzą. Jednak chwilę po jej zakończeniu, kiedy panowie zaczną się emocjonować boksem, kajakarstwem czy skokiem w dal, sielanka się skończy… W ciągu trzech tygodni rozegrane zostaną 302 konkurencji w 28 dyscyplinach. Transmisja prowadzona będzie przez całą dobę. Tak będzie w TVP Sport, który poświęci igrzyskom najwięcej miejsca w ramówce. Na szczęście dla pań, ten kanał jest na razie trudno dostępny. Jest więc spora szansa, że faceci będą skazani na inne telewizje, które relacje z Pekinu planują ograniczyć do „jedynie” 18 godzin na dobę.

Łącznie każdy z dwóch głównych kanałów TVP – Jedynka i Dwójka – przeprowadzą wspólnie 300 godzin transmisji. Do tego dochodzą retransmisje, powtórki, wywiady, komentarze… Krótko mówiąc, między 8 a 24 sierpnia większość panów nie będzie odchodzić od telewizora. Nawet jeśli nasz facet ruszy się z fotela, bo po długich namowach uda nam się go namówić na weekendowy wypad za miasto, wizytę u znajomych czy rajd po sklepach, nie oznacza to, że będziemy go teraz mieli tylko dla siebie.

Olimpiada w Pekinie będzie pierwszą w historii, z której prowadzone będą specjalne transmisje na telefony komórkowe. Wcześniej, bo w czerwcu, zapowiada się trening przed sierpniowym maratonem telewizyjnym. 7 czerwca startują bowiem Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. To trzecia – po olimpiadzie i Mundialu – największa impreza sportowa na świecie. Tym razem turniej rozegrany zostanie na boiskach Austrii i Szwajcarii.

Na Euro 2008 awansowali również Polacy, więc nawet umiarkowanie fanatyczni kibice futbolu płci męskiej spędzą czerwiec przed telewizorem. Mistrzostwa potrwają aż do 29 czerwca. Sam tylko Eurosport przeprowadzi łącznie 200 godzin transmisji. Na tym jednak nie koniec, bo z polskich stacji mecze pokazywać będzie też Polsat, Polsat Sport oraz być może TVP.

Do tego dochodzą marcowe Mistrzostwa Europy w pływaniu, polska liga piłkarska i koszykarska oraz inne rozgrywki krajowe. W tym roku niemal nie będzie miesiąca bez wielkiego wydarzenia sportowego. Z ostatnich wyliczeń wynika, że gdyby ktoś chciał zobaczyć w całości tylko największe imprezy sportowe tego roku to przez trzy miesiące nie powinien wstawać z fotela przed telewizorem. Tylko czy któraś kobieta to wytrzyma?

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także