Blisko ludziSiostry czynią ludzi szczęśliwymi

Siostry czynią ludzi szczęśliwymi

Siostry czynią ludzi szczęśliwymi
Źródło zdjęć: © sxc.hu

03.04.2009 10:02, aktual.: 31.05.2010 23:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Siostry czynią ludzi szczęśliwymi - orzekli brytyjscy naukowcy. Jeśli w rodzinie są córki - jej członkowie są bardziej otwarci.

Siostry czynią ludzi szczęśliwymi - orzekli brytyjscy naukowcy. Zauważyli bowiem, że jeśli w rodzinie są córki, to jej członkowie są bardziej otwarci i łatwiej wyrażają emocje.

Naukowcy przebadali, z użyciem ankiet, 571 osób w wieku 17-25 lat, których pytali o przeróżne sprawy życiowe. Analizując wyniki, doszli do wniosku, że te osoby, które wychowywały się razem z siostrami, mają większą tendencję do bycia szczęśliwym i zrównoważonym emocjonalnie.

Dobroczynny wpływ sióstr był szczególnie zauważalny w przypadkach negatywnych - na przykład, gdy w rodzinach dochodziło do rozstania się rodziców. Jak mówi kierujący badaniem prof. Tony Cassidy, siostry wydają się sprawiać, że w rodzinie ludzie lepiej się komunikują i jest ona bardziej zwarta.

"Ekspresja emocjonalna jest podstawą dobrego zdrowia psychicznego, a posiadanie sióstr szerzy ją w rodzinie" - tłumaczy naukowiec. Wyniki badania zostały przedstawione w Brytyjskim Towarzystwie Psychologicznym w Brighton.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (31)
Zobacz także