Tropiki w Polsce

Tropiki w Polsce

27.04.2006 14:57, aktual.: 25.06.2010 15:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś już nie trzeba wyjeżdżać w ciepłe kraje, by bez względu na pogodę móc spędzać czas w cudownie ciepłej wodzie. Wystarczy pojechać do jednego z polskich akwaparków, by zakosztować wodnych przyjemności.

Dziś już nie trzeba wyjeżdżać w ciepłe kraje, by bez względu na pogodę móc spędzać czas w cudownie ciepłej wodzie. Wystarczy pojechać do jednego z polskich akwaparków, by zakosztować wodnych przyjemności.

Akwaparki, inaczej tropikany, zrobiły furorę w wielu krajach, których mieszkańcy cierpią na niedostatek słońca. Rozkoszy przebywania w wodzie przez cały rok w niemal tropikalnych warunkach zaznają od dawna Norwedzy, Finowie czy Szwajcarzy.

Nie od dziś też wiadomo, że pływanie korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Dzięki akwaparkom można korzystać z basenów przez cały rok.

Niedawno i u nas pojawiły się akwaparki. Pierwszy powstał w Lesznie. Od początku cieszył się dużym zainteresowaniem. Sukces leszczyńskiego parku zapoczątkował pojawienie się następnych. Dziś jest ich w Polsce kilkanaście i co rusz powstają nowe, prześcigając się w oferowaniu przeróżnych atrakcji. Każdy, zarówno dorośli jak i dzieci znajdą tu coś dla siebie. Pod jednym tylko warunkiem - że nade wszystko uwielbiają wodę, bo w niej właśnie spędza się tu niemal cały czas.

W akwaparkach można spędzić właściwie cały dzień. Ci którzy uwielbiają pływać mogą korzystać z basenów sportowych. Jeśli jednak zmęczy nas pływanie można się trochę rozerwać i np. zjechać ze zjeżdżalni w kształcie zakręconej rury, w której płynie woda.

Dla bezpieczeństwa zjeżdżających zainstalowano sygnalizację świetlną. Zamontowane fotokomórki wykluczają niebezpieczeństwo spotkania się na trasie z innym śmiałkiem, a liczniki umożliwiają mierzenie czasu zjazdu. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze fontanny, wodotryski, sztuczne fale i gejzery.

W niektórych akwaparkach amatorzy mocnych wrażeń mogą dodatkowo powalczyć z prądem dzikiej rzeki, będącej symulacją rwącego górskiego potoku, zaś odpocząć po atrakcjach można w oczkach jakuzzi, czyli specjalnych wirówkach z wodą. Siedząc w takim oczku po szyję w wodzie można oddać się przyjemności masowania bąbelkami powietrza po całym ciele.

Akwaparki to prawdziwy raj dla dzieci. Mnóstwo ślizgawek, brodzików, w których bezpiecznie można się chlapać. Oferty niektórych tropików wzbogacone są także o sztuczne skałki wyrastające wprost z wody, po których można się bezpiecznie wspinać, gdyż odpadnięcie od ściany grozi jedynie upadkiem do wody.

W akwaparkach można spędzić niemal cały dzień m.in. dzięki klimatyzacji, która utrzymuje stałą temperaturę powietrza 32oC oraz wody 30oC. Nie zaszkodzi nam też woda, zwykle wykorzystywana jest najnowocześniejsza metoda jej oczyszczania, dzięki której z wodnych kąpieli i zabaw mogą korzystać także osoby uczulone na chlor.

Jeśli znudzą się nam już wodne zabawy, możemy skorzystać z innych atrakcji mających na celu poprawienie naszej kondycji. Przede wszystkim są to różnego rodzaju masaże wodne. Ale jeśli ktoś ma dosyć wody - może skorzystać z masaży, sauny fińskiej lub tureckiej, a także z solarium.

Organizatorzy nie zapomnieli także o tych, którzy za wodą nie przepadają. Dla nich prowadzone są zajęcia fitness. Można ćwiczyć swoje mięśnie pod okiem instruktora na specjalnych atlasach albo zagrać w bilard czy w minigolfa. Zarówno ci w strojach kąpielowych, jak i ci całkowicie ubrani, korzystający z innych ofert - mogą na miejscu się posilić w snack barach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także