Skwalan. Jak stosować ten cenny składnik kosmetyczny? Poszukaj produktu z tym dodatkiem
Skwalan zyskuje na popularności od dłuższego czasu. Bardzo często spotkasz się z nim w wielu nawilżających serach, dlatego warto zwrócić na niego uwagę w szerszym kontekście. Skwalan doskonale wnika w skórę i sprawia, że cera bardzo szybko staje się gładka oraz elastyczna. Szybko się wchłania, ale przy okazji nie zostawia zapachu na skórze, więc możesz go łączyć z innymi kosmetykami.
02.11.2020 | aktual.: 01.03.2022 14:34
Skwalan może być używany przez wszystkie osoby, którym zależy na złagodzeniu przebarwień, egzemy czy naczynek. Wspomaga proces gojenia się ran oraz zmniejsza widoczność blizn, ale nie powoduje zapychania porów, dlatego też możesz wykorzystać go do pielęgnacji skóry wokół oczu. Jeśli ciekawi Cię, jak skorzystać ze skwalanu, koniecznie zajrzyj niżej.
Skwalan – czym właściwie jest?
Skwalan jest składnikiem ludzkiego sebum, więc składa się na płaszcz hydrolipidowy. Znajdziesz go w formie surowca pochodzenia roślinnego – albo z oliwek, albo z trzciny cukrowej. To lekki olejek, który nie pozostawia tłustego filmu na skórze ani nie powoduje zapchania porów. Możesz stosować skwalan na skórze bez obaw, że spowoduje on wypryski. Świetnie sprawdzi się przy cerze alergicznej, mieszanej i tłustej.
Skwalan – jakie posiada właściwości?
Skwalan działa przeciwzmarszczkowo, nawilżająco, ujędrniająco oraz natłuszczająco. Znacznie poprawia elastyczność, a także stymuluje komórki do działania. Wygładza i zmniejsza widoczność zmarszczek, dlatego też poradzi sobie przy każdym rodzaju cery. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie skwalanu przy pielęgnacji włosów. Zmniejsza ich łamliwość, natłuszcza i dobrze nawilża pasma. Chroni farbowane włosy, a także znacznie wzmacnia codzienną pielęgnację.
Skwalan – jak go najlepiej stosować?
Ze względu na swoje szerokie spektrum działania, skwalan może być wykorzystany na szereg sposobów. Poradzi sobie zarówno ze skórą, jak i z włosami.
- do pielęgnacji skóry – poradzi sobie jako emolient, zastąpi krem do twarzy, balsam do ciała, oraz jako baza pod makijaż, wzmacnia skórę przed wolnymi rodnikami i doskonale sprawdzi się przy pielęgnacji skóry suchej;
- jako ochrona – działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie, ale także chroni przed promieniowaniem UV;
- do włosów – znacznie poprawia nawilżenie pasm, zmiękcza je, co w finale prowadzi do uodpornienia włosów na uszkodzenia;
- jako dodatek – możesz stosować skwalan samodzielnie, ale także jako dodatek do kremów oraz balsamów.
Skwalan – dlaczego warto go mieć?
Skwalan jest bardzo uniwersalnym produktem, dlatego warto pomyśleć o tym naturalnym składniku. Pomaga zastąpić wiele innych kosmetyków, a przy okazji jest banalny w użyciu. Wzmacnia działanie popularnych produktów, ale równie dobrze zadziała solo. Z pomocą skwalanu zapewnisz sobie piękną fryzurę oraz gładką i nawilżoną skórę.