UrodaWłosyKoński szampon. Intrygujący specyfik pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. Zdziwiona?

Koński szampon. Intrygujący specyfik pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. Zdziwiona?

Koński szampon pomoże w pielęgnacji nawet najbardziej zniszczonych włosów.
Koński szampon pomoże w pielęgnacji nawet najbardziej zniszczonych włosów.
Źródło zdjęć: © 123RF
31.07.2020 09:48, aktualizacja: 01.03.2022 13:39

Choć możesz być zaskoczona, mycie włosów końskim szamponem może przynieść naprawdę wiele korzyści. Jeśli borykasz się z suchymi pasmami, które potrzebują wyraźnego odżywienia, wypróbuj tego ciekawego specyfiku. Od pewnego czasu koński szampon to prawdziwy hit sieci – wszystko za sprawą młodych kowbojek, które wypróbowały kosmetyk na sobie.

Koński szampon ma za zadanie ujarzmić grzywę oraz ogon szlachetnego zwierzęcia. Nic dziwnego w tym, że w składzie tego produktu znajduje się wiele cennych składników odżywczych. Skuszone kowbojki skorzystały z obietnicy gładkich oraz pięknych włosów, aby wzmocnić swoje pasma. Efekt? Koński szampon naprawdę działa cuda.

Koński szampon – jak to się zaczęło?

Profesjonalna pielęgnacja sierści, ogona i grzywy konia wymaga odpowiedniego przygotowania oraz dopasowanych do tego celu kosmetyków. Jednym z nich jest wspomniany wielokrotnie koński szampon, który doskonale wygładza oraz ułatwia rozczesywanie gęstych włosów zwierzęcia. Kosmetyk pełni funkcję oczyszczającą i nabłyszczającą, dlatego też zadbane zwierzę prezentuje się zachwycająco. Jakiś czas temu kowbojki zza Oceanu postanowiły skorzystać z końskiego szamponu na własnych włosach. Efekt przeszedł ich najśmielsze oczekiwania i wkrótce trend przedostał się do innych państw. Rezultat można podsumować krótko, ale zwięźle: jeśli masz zniszczone włosy, koński szampon pomoże skutecznie odżywić.

Koński szampon – co znajduje się w składzie?

Przyglądając się składnikom końskiego szamponu, można szybko zauważyć, że jest bardzo delikatny oraz przede wszystkim odpowiada za oczyszczenie. Przede wszystkim na pierwszym miejscu są emolienty i inne substancje antystatyczne, dzięki czemu włosy nie ulegają elektryzowaniu się. Koński szampon zawiera w sobie najczęściej olej kokosowy, olej sojowy, oliwę, kolagen i glicerynę. Mocne i grube końskie włosy wymagają odpowiedniego traktowania, a po zastosowaniu tego kosmetyku szybko stają się jeszcze silniejsze. Stosując koński szampon na ludzkich włosach, w krótkim czasie zauważalny jest przyspieszony porost włosów oraz regeneracja. Zarówno ludzie, jak i konie mają zbliżone do siebie pH włosów, więc mogą korzystać z tego samego szamponu. Jedyna różnica polega na tym, że koński szampon ma znacznie wyższe stężenie składników, dlatego czasami warto rozcieńczyć preparat.

Koński szampon – kto może z niego skorzystać?

W pierwszej kolejności koński szampon jest polecany osobom z puszącymi się włosami. Dzięki niemu skutecznie nawilżysz oraz natłuścisz suche pasma, a przy tym lekko je dociążysz, ale nie obawiaj się ich przyklapnięcia. Koński szampon możesz stosować wymiennie z innymi kosmetykami oczyszczającymi. Regularne stosowanie pozwoli na cieszenie się z naprawdę wygładzonych i optycznie gęstych włosów.