UrodaWłosyWłosy niskoporowate. Jak je rozpoznać i jakich kosmetyków do pielęgnacji używać?

Włosy niskoporowate. Jak je rozpoznać i jakich kosmetyków do pielęgnacji używać?

Jak pielęgnować włosy niskoporowate?
Jak pielęgnować włosy niskoporowate?
Źródło zdjęć: © Getty Images
29.06.2020 09:33

Najmniej uciążliwym rodzajem pasm są włosy niskoporowate. Wyglądają na bardzo zdrowe, a przy tym są niezwykle lśniące, więc nie wymagają nadmiernej ilości kosmetyków, ale trzeba pamiętać o regularnej pielęgnacji. Dla zachowania wręcz idealnej kondycji włosów niskoporowatych należy zwrócić uwagę na jakość używanych olejków i odżywek.

Włosy niskoporowate dzięki pielęgnacji odpowiednio dopasowanymi kosmetykami szybko zyskają zdrowy blask. To właśnie na nich najlepiej uzyskać ten świetny efekt. Jeśli zależy ci na utrzymaniu fantastycznej kondycji pasm, a przy tym chcesz dowiedzieć się, jak najlepiej zadbać o włosy niskoporowate, zajrzyj poniżej.

Włosy niskoporowate – jak je rozpoznać?

Włosy niskoporowate nie plączą się, bardzo łatwo można je rozczesać, a także wyglądają na zdrowe. Także są znacznie odporne na mechaniczne uszkodzenia w przeciwieństwie do typu wysokoporowatego. Oprócz tego nie mają tendencji do skrętu, są bardzo gładkie, błyszczące, długo schną po umyciu, nie puszą się, nie są podatne na stylizację, a także sprężyście się rozplątują. Włosy niskoporowate właściwie nie potrzebują specjalistycznych sposobów na pielęgnację. Nie wymagają dodatkowych kosmetyków, ale łatwo można przesadzić.

Włosy niskoporowate – jak wygląda pielęgnacja?

Jeśli posiadasz włosy niskoporowate, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest ich delikatne oczyszczanie i subtelne nawilżanie. Nie stosuj kosmetyków zawierających w sobie proteiny – to składnik, który przede wszystkim odbudowuje uszkodzoną łuskę włosa. Jeżeli nie jesteś pewna, jaki rodzaj włosów posiadasz, wystarczy, że umyjesz pasma szamponem/odżywką z proteinami i sprawdzisz ich stan po tym zabiegu. Włosy niskoporowate będą sprawiać wrażenie niedomytych albo przetłuszczonych. W ich pielęgnacji musisz nastawić się na stosowanie ziół oraz humektantów.

Włosy niskoporowate – jakich kosmetyków użyć?

Korzystaj przede wszystkim z szamponów z delikatnym składem. Ze względu na fakt, że włosy niskoporowate są sztywne i nie poddają się łatwo układaniu, decyduj się na produkty zawierające w sobie składniki nawilżające oraz zmiękczające. Dla odbicia pasm od nasady najlepszym wyborem są odżywki z humektantami. Do włosów niskoporowatych zalecane są kosmetyki z kwasem hialuronowym, gliceryną, aloesem, pantenolem i kwasem mlekowym.

Włosy niskoporowate – jaki olej wybrać?

Pamiętaj, że olejowanie włosów niskoporowatych nie musi być zbyt częste. Wybieraj do domowego zabiegu oleje o małej wielkości cząsteczek. Dlatego też doskonałym pomysłem jest olej kokosowy, olej arganowy, olej rycynowy, masło kakaowe albo masło shea. Wystarczy, że olejowanie włosów niskoporowatych przeprowadzisz raz w tygodniu. W przypadku, gdy poddajesz pasma farbowaniu, rozjaśnianiu albo stylizacji na gorąco, wtedy wykonuj zabieg znacznie częściej.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także