UrodaWłosyWypadanie włosów latem. Dlaczego tracimy więcej włosów o tej porze roku?

Wypadanie włosów latem. Dlaczego tracimy więcej włosów o tej porze roku?

Wypadanie włosów latem jest częstym, ale niegroźnym problemem.
Wypadanie włosów latem jest częstym, ale niegroźnym problemem.
Źródło zdjęć: © Pexels
14.08.2020 11:41, aktualizacja: 01.03.2022 13:42

Wypadanie włosów latem okazuje się całkiem normalnym zjawiskiem, które dla wielu osób może być zbyt dokuczliwe. Nagła zmiana temperatury i wystawianie się na ekspozycję słoneczną sprawiają, że pasma zaczynają się przerzedzać. Jeśli zauważyłaś podobną tendencję u siebie, nie powinnaś się martwić, bo niedługo wszystko wróci do normy. Dlaczego zatem wypadanie włosów latem jest tak intensywne?

Nadmierne wypadanie włosów latem jest spowodowane różnymi czynnikami, na które w większości nie mamy wpływu. Choć sezon letni sprzyja opaleniźnie i zażywaniu naturalnej witaminy D, to jednak niekorzystnie wpływa na wygląd i kondycję pasm. Zostało to potwierdzone naukowo, a tego nie można bagatelizować. Czy można zaradzić wypadaniu włosów latem?

Wypadanie włosów latem – dlaczego problem jest nasilony?

Znaczne podwyższenie temperatury i częstsze przebywanie na pełnym słońcu niestety wpływają na wypadanie włosów latem. Głównie dlatego, że oba czynniki skracają życie włosa nawet o 70%. Właśnie długo wyczekiwane upały niestety są winowajcami odpowiadającymi za wzmożone wypadanie włosów. Nie jesteśmy w stanie w pełni ochronić się przed zgubnym działaniem promieni słonecznych, dlatego koniec końców jesteśmy narażeni na ten przykry skutek.

Wypadanie włosów latem – czy można to powstrzymać?

Jeśli zauważysz, że latem tracisz znacznie więcej włosów niż dotychczas, przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Włosy pełnią funkcje ochronne, a to z kolei oznacza, że zabezpieczają skórę przed możliwym zimnem, dlatego podczas większych upałów szybciej je tracimy. Pamiętaj, że zjawisko nadmiernego wypadania włosów latem jet jedynie przejściowe, podobnie jak u kotów czy psów. Dopóki gubienie włosów nie powoduje łysienia w okolicach skroni czy na czubku głowy, powinnaś się uspokoić, wszystko powróci do normy.

Wypadanie włosów latem – jak sobie poradzić z problemem?

Jeśli zależy ci na przyspieszeniu porostu włosów i zahamowaniu wypadania włosów, staraj się zmienić dietę na bogatą w owoce, np. banany, truskawki, maliny czy wiśnie. Zjadaj także rodzynki, słodkie ziemniaki, zielone warzywa, korzystaj z oliwy z oliwek oraz cytrusów. Obok suplementów diety, wypadanie włosów latem możesz powstrzymać poprzez naturalne wcierki z kozieradki, siemienia lnianego oraz pokrzywy. Korzystaj z płukanki octowej albo ziołowej i staraj się pielęgnować włosy delikatnymi szamponami.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (11)
Zobacz także