Blisko ludziWalczy z koronawirusem. W poruszającym wideo ostrzega przed jedną rzeczą

Walczy z koronawirusem. W poruszającym wideo ostrzega przed jedną rzeczą

Walczy z koronawirusem. W poruszającym wideo ostrzega przed jedną rzeczą
Źródło zdjęć: © Facebook.com
Anna Podlaska
20.03.2020 11:37, aktualizacja: 20.03.2020 12:30

Brytyjka Tara Jane Langston nagrała wideo ze szpitalnego łóżka. 39-latka walczy z koronawirusem i jak wyznaje, "z trudem łapie oddech i kaszle". Do bliskich i znajomych apeluje, aby nie igrać z zakażeniem i przemyśleć rzucenie papierosów.

Pacjentka jednego z brytyjskich szpitali podczas nagrania kaszle i widać, że ciężko jej się wypowiadać. Do płuc dostarczany jest jej tlen, ma również założone wenflony. "Popatrz na mnie i nie ryzykuj" – mówi na zamieszonym w mediach społecznościowych nagraniu. "Nie mogę oddychać bez tlenu" – dodaje.

Poprzez wideo chce pokazać bliskim i znajomym co znaczy koronawirus i jak wygląda walka o zdrowie i odzyskanie pełni sił. Tara jest zdeterminowana i mówi, że pokona wirusa. Choć nie widziała swoich córek od niemal tygodnia, wierzy, że wkrótce wyjdzie z tego i pokona chorobę oraz spotka się z bliskimi. Ma również ważne przesłanie. Przestrzega przed paleniem papierosów. Ten nałóg powoduje, co zostało potwierdzone przez ekspertów, że trudniej wygrać się z chorobą.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Liczba zgonów spowodowanych koronawirusem wzrosła w czwartek w Wielkiej Brytanii do 144. Liczba wykrytych zakażeń do 3269. Początkowo rząd brytyjski zakładał łagodne podejście do walki z epidemią i wytworzenie tzw. odporności stadnej. W skrócie polega ona na tym, że jeśli wystarczająco dużo osób zachoruje na daną chorobę, to duża część społeczeństwa nie będzie już podatna na zachorowanie i epidemia sama zacznie wygasać.

16 marca opublikowano dokument, który zmienił tę strategię. W wielkiej Brytanii wprowadzono restrykcje, które w Polsce obowiązują od ponad tygodnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta