Blisko ludziWeronika Rosati z okazji Dnia Kobiet: "...byśmy nie musiały już walczyć o nasze prawa"

Weronika Rosati z okazji Dnia Kobiet: "...byśmy nie musiały już walczyć o nasze prawa"

Weronika Rosati z okazji Dnia Kobiet: "...byśmy nie musiały już walczyć o nasze prawa"
Źródło zdjęć: © ONS
08.03.2020 12:17, aktualizacja: 08.03.2020 13:52

Weronika Rosati z okazji Dnia Kobiet podziękowała kobietom za wsparcie. Skierowała także w ich stronę wyjątkowe życzenia, zwracając uwagę na problem nierównego traktowania ze względu na płeć.

W marcu 2019 roku Weronika Rosati zdobyła się na szokujące wyznanie – ujawniła, że wielokrotnie doświadczała przemocy ze strony partnera i ojca jej dziecka Roberta Śmigielskiego. Poruszający wywiad, jakiego udzieliła na łamach "Wysokich Obcasów", odbił się szerokim echem w polskich mediach. Od tamtej pory Rosati angażuje się w akcje przeciwko przemocy, stara się także wspierać inne kobiety, podkreślając, jak ważne jest wsparcie i kobieca solidarność.

Weronika Rosati dziękuje za wsparcie

Rosati po ujawnieniu szokującej prawdy o jej ówczesnym związku z Robertem Śmigielskim spotkała się z wieloma różnymi reakcjami. Na aktorkę spadła ogromna fala krytyki – zarzucano jej kłamstwo i chęć wybicia się na skandalu kosztem niewinnego człowieka. Mimo to, jak sama wyznała, przewyższały pozytywne komentarze od innych kobiet, okazujących jej wsparcie w trudnej sytuacji. I to między innymi im dziękuje we wpisie z okazji Dnia Kobiet.

"Dzisiejsze święto jest dniem wszystkich kobiet, ale ja chcę podziękować tym, które wspierają inne kobiety, są z nimi solidarne, są na nie wrażliwe, walczą o nie. Tym, dla których inne kobiety są ważne" – napisała.

Skierowała też do nich ważne życzenia, zwracając uwagę na wciąż występujący problem nierówności płci. "Kochane kobiety, w nasze święto życzę wam, byśmy nie musiały już walczyć o nasze prawa, żeby te prawa po prostu były. Życzę nam, byśmy nigdy i nigdzie nie czuły się gorzej lub niesprawiedliwie traktowane ze względu na płeć, życzę nam, byśmy się trzymały razem i były niepokonane. Moim kobietom i kobietkom, życzę wszystkiego najlepszego w dzisiejszym dniu. Dziękuję, że jesteście" – dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta