Blisko ludziWystarczy jedynie 30 sekund na każde ćwiczenie. Mięśnie ci podziękują

Wystarczy jedynie 30 sekund na każde ćwiczenie. Mięśnie ci podziękują

Jogę możemy bez problemu ćwiczyć w domu
Jogę możemy bez problemu ćwiczyć w domu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
27.07.2022 21:52

Każda z nas, która spędza w pracy kilka godzin w praktycznie niezmienionej pozycji, zmierzyła się kiedyś z bólem szyi, pleców czy nóg. Niekomfortowych sytuacji możemy uniknąć, jeżeli odpowiednio wcześniej zadbamy o porcję ruchu. Na sztywne mięśnie lekarstwem będą poszczególne pozycje z jogi.

Nie jest tajemnicą, że zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej może skutkować późniejszymi problemami bólem mięśni. Aby nie ponosić nieprzyjemnych konsekwencji lub odczuwać je w zdecydowanie mniejszym stopniu, warto zadbać o to, by w naszym życiu była obecna aktywność fizyczna. Na ratunek dla zesztywniałych mięśni przychodzi joga.

Męczysz się ze spiętymi mięśniami? Tak możesz sobie pomóc

Każdy wytrwały uczestnik zajęć z jogi potwierdzi, że regularne treningi naprawdę mogą zdziałać cuda. Joga nie tylko poprawia elastyczność naszego ciała, lecz także zmniejsza napięcie w ciele, wycisza, uspokaja, ale też poprawia kondycję. Warto też mieć świadomość, że może przynieść ulgę osobom, które walczą ze zesztywniałymi od m.in. zbyt długiego siedzenia mięśniami. Wystarczy poświęcić około 30 sekund na każdy asan dziennie, by po pewnym czasie poczuć różnicę.

Ćwiczenie pierwsze

Pierwszą polecaną pozycją, która znana jest pewnie każdemu (choćby ze słyszenia) to pozycja dziecka. Aby ją poprawnie wykonać, siadamy na piętach, złączamy stopy i szeroko rozstawiamy kolana. Następnie pochylamy tułów do przodu, kładąc się na macie. Ręce powinny być wyprostowane w łokciach, a czoło oparte o matę. Po chwili powinniśmy poczuć rozciągające się mięśnie na plecach - co za ulga!

Ćwiczenie drugie

Aby wykonać następny asan, kładziemy się brzuchem na macie, wyciągając wyprostowane nogi do tyłu. Następnie, unosimy tułów, odpychając się dłońmi od maty, pomału prostując łokcie. Po kilku, kilkunastu sekundach powinniśmy poczuć ulgę m.in. w biodrach.

Ćwiczenie trzecie

Kolejną propozycją, która nie powinna stanowić problemów nawet dla początkujących joginów, jest tzw. pozycja szczeniaka. Ćwiczenie zaczynamy od siadu na piętach. Następnie odrywamy tułów i przechodzimy do pozycji na czworakach. Wtedy opuszczamy ramiona, klatkę piersiową i głowę na matę.

Ćwiczenie czwarte

Ostatnia propozycja to tzw. pozycja krzesła. To ćwiczenie wykonujemy na stojąco. Najpierw łączymy ze sobą stopy. Następnie przechodzimy do półprzysiadu, złączając kolana, jednocześnie wyciągając w powietrze wyprostowane ręce.

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki AVA Laboratorium. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić jak działają, zgłoszenia zbierane są TUTAJ.

Źródło artykułu:WP Kobieta