Trwa ładowanie...
d1alnke

Wywiesił baner Trzaskowskiego. Jego posesja została zdewastowana

Mieszkaniec Kolc koło Głuszycy w województwie dolnośląskim boi się wychodzić z domu. To skutek bestialskiego ataku na posesję mężczyzny, do którego doszło po tym, jak wywiesił na niej baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Zniszczenia są poważne, a sprawą zajmuje się policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdewastowany plakat Rafała Trzaskowskiego, zdjęcie ilustracyjne
Zdewastowany plakat Rafała Trzaskowskiego, zdjęcie ilustracyjne (East News)
d1alnke

Wulgarne napisy wykonane spray'em na tarasie, oknach, elewacji domu i meblach ogrodowych. Całkowicie zniszczony baner i płot. Tak wyglądała posesja mieszkańca miejscowości Kolce koło Głuszycy w województwie dolnośląskim. Do ataku doszło po tym, jak ponownie wywiesił baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Zdjęcia z miejsca zdarzenia budzą przerażenie.

Zniszczona posesja wyborcy Trzaskowskiego. To już drugi atak

Mieszkaniec dolnośląskiej miejscowości zdecydowanie nie ma szczęścia do sąsiadów. To już kolejny atak, który spowodowany jest jego poparciem dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego na urząd prezydenta RP. Do pierwszego aktu wandalizmu doszło przed I turą wyborów. Wtedy zniszczono baner wyborczy, a na oknach pozostawiono wulgaryzmy. To jednak nie wystarczyło bandytom. W momencie, gdy zawisł nowy baner, doszło do kolejnego, jeszcze bardziej brutalnego ataku na posesję.

d1alnke

Wulgarne napisy wykonane spray'em pozostawiono na tarasie, oknach, elewacji domu i meblach ogrodowych. Całkowicie zniszczono również baner i płot wokół posesji. "CHAŃBA", "TU NIEMA BOGA", "BUG, HONOR, OJCZYZNA" (pisownia oryginalna) - takie określenia wzbudziły grozę u mieszkańca dolnośląskiej wsi. Teraz boi się wychodzić z domu.

Mężczyzna, któremu zniszczono posesję to starszy, schorowany człowiek. O sprawie zawiadomił policję, ale wciąż nie wykryto sprawców zajścia.– Wiemy o sprawie. W tej chwili prowadzone są czynności w kierunku art. 67 KW, oraz w kierunku zniszczenia mienia. W zależności od wielkości strat kwalifikacja czynu będzie ustalona na przestępstwo lub wykroczenie – powiedziała portalowi dziennik.walbrzych.pl Agnieszka Głowacka-Kijek, rzecznik wałbrzyskiej policji.

Janina Ochojska o walce z nowotworem w dobie pandemii i kampanii prezydenckiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1alnke

Podziel się opinią

Share

d1alnke

d1alnke