ModaZrób się na szaro!

Zrób się na szaro!

Zrób się na szaro!
Źródło zdjęć: © AFP
10.09.2006 13:57, aktualizacja: 29.05.2010 12:17

W tym sezonie szarość przestaje być nudna i przeciętna. Choć chłodna - staje się najgorętszym kolorem jesieni. Kreatorzy dostrzegli w niej potencjał i niezwykle chętnie włączają ją do swoich kolekcji. Jesień w kolorze szarości? Czemu nie...

W tym sezonie szarość przestaje być nudna i przeciętna. Choć chłodna - staje się najgorętszym kolorem jesieni. Kreatorzy dostrzegli w niej potencjał i niezwykle chętnie włączają ją do swoich kolekcji. Jesień w kolorze szarości? Czemu nie...

Kolekcje największych projektantów mają wspólny mianownik - niezależnie od proponowanego stylu, przeplata się w nich szarość. Jeden kolor, ale w różnych wydaniach, odcieniach, o odmiennych fakturach.

To, obok bieli, czerni i różu, jeden z uniwersalnych kolorów jesiennej kolekcji domu mody Chanel. Armani proponuje subtelne, szare przezroczystości. Dolce Gabbana skromną szarość dla konrastu łączy z krzykliwym złotem, a Gucci - stawia na szarość z metalicznym połyskiem. Klasyczne, szare kostiumy w dyskretną kratkę to propozycja Max Mary. Emilio Pucci całą kobietę ubiera w szarości o różnym stopniu nasycenia albo jaskrawy strój łagodzi dodatkami w tym kolorze. Świat mody oszalał na punkcie szarości!

SKOMPLETUJ ZESTAW W KOLORZE SZAROŚCI Skąd zwrot w kierunku szarości? Źródeł tego trendu szukać należy w klasycznym... męskim stylu urzędowym. Ale nie tylko - kreatorzy inspirowali się także niedbałym, warstwowym stylem grungowym oraz sukniami z epoki wiktoriańskiej. Dlatego jeśli chcesz nosić się modnie, sięgnij po szary kostium albo ubierz się "na cebulkę" wykorzystując ciepłe swetry, miękkie szale, szerokie płaszcze i obszerne sukienki w różnych odcieniach szarości.

Najmodniejsze zestawienie sezonu to połączenie szarości z... szarością. Proste, ale wysmakowane i eleganckie. Dyskretne, ale intrygujące. Aby nie było nudno i smutno, pamiętać należy jedynie o łączeniu różnych odcieni tego koloru: od delikatnego srebra do ciemnego, wpadającego w czerń.

Szarość jest także doskonałym tłem dla innych, bardziej nasyconych barw. Świetnie komponuje się zwłaszcza z delikatnym różem. Bardzo in vogue jest zestawić ją z kobaltowym błękitem i bielą. Szarością możemy złamać intensywny fiolet, głęboki granat czy złoto. Możemy też sięgnąć jedynie po dodatki w modnym kolorze - obowiązkowa w tym sezonie jest szara torebka. Niezależnie do tego, na co się zdecydujemy, pamiętajmy o jednym - bycie "szarą myszką" jest tej jesieni bardzo trendy!

Źródło artykułu:WP Kobieta