Blisko ludziCzy masz swój fetysz?

Czy masz swój fetysz?

Czy masz swój fetysz?

28.12.2006 14:03, aktual.: 27.06.2010 00:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czym jest fetysz? Jednym kojarzy się z dewiacją seksualną, czymś dziwnym, nieokreślonym, a innym - z miłym i ciekawym urozmaiceniem miłosnych igraszek. A może i ty zastanawiasz się, czy twoje zachowanie w sypialni ma coś wspólnego z fetyszem?

Czym jest fetysz? Jednym kojarzy się z dewiacją seksualną, czymś dziwnym, nieokreślonym, a innym - z miłym i ciekawym urozmaiceniem miłosnych igraszek. A może i ty zastanawiasz się, czy twoje zachowanie w sypialni ma coś wspólnego z fetyszem?

Czy to fetysz, czy nie fetysz?

Fetyszyzm jest pewnego rodzaju zachowaniem, które polega na uzyskiwaniu satysfakcji seksualnej poprzez kontakt z fetyszem – obiektem wywołującym u danej osoby stan podniecenia, niezbędnym do osiągnięcia seksualnego zadowolenia.

Fetyszem mogą być zarówno przedmioty, części ciała, jak i jedno i drugie. Najczęściej kojarzone z nim są elementy bielizny, szpilki, rzeczy wykonane ze skóry, lycry albo gumy, a także piersi, stopy lub włosy.

Oczywiście wiele osób wśród wyżej wymienionych rzeczy znajdzie coś, co ich podnieca, ale nie znaczy to, że to ich fetysze. Dlatego należy odróżnić: jeśli pociągają cię np. mężczyźni w czarnych stringach, to jedno, natomiast jeżeli nie potrafisz osiągnąć satysfakcji, dopóki twój partner nie założy takich stringów, wówczas z całą pewnością masz swój fetysz.

Czy to także twój fetysz?

- dominacja: część kobiet uwielbia, kiedy może grać rolę dominy, rozkazywać swojemu mężczyźnie, uczynić z niego swego seksualnego niewolnika. Tego typu gra podnieca również wielu mężczyzn. Klapsy, pejcze, skórzane i lateksowe akcesoria oraz takaż bielizna mogące niektórym wydać się „zbyt niegrzeczne”, mają swoich zagorzałych zwolenników.

Maciek, 26 l.: „Kiedy moja dziewczyna wkłada skórzany komplecik i długie lateksowe kozaki, staje się inną osobą. Nie wyobrażam sobie, żebym jeszcze kiedykolwiek umiał się kochać w tradycyjny sposób. Kocham tę naszą grę, ton, jakim rozkazuje mi, co i jak mam zrobić i sposób, w jaki mnie kara, gdy coś idzie nie po jej myśli. Zawsze marzyłem o takim seksie!”

Dla niektórych fetyszem mogą stać się ubrania wykonane ze skóry, lateksu lub gumy, ze względu na konotacje, jakie te materiały wywołują. Błyszczące, seksownie opinające ciało i podkreślające kształty stroje silnie oddziałują na zmysły.

- ręce i stopy: to bardzo częsty fetysz. Mężczyźni uwielbiają nagie, wypielęgnowane, zgrabne kobiece stopy. Kochają je pieścić, lizać i całować. Dla niektórych to doznanie jest tak podniecające, że mogą stracić zainteresowanie, jeśli kobieta ma stopy, które wydają się im mniej zajmujące.

Stymulujące seksualnie bywają także palce – ssanie ich, czuły, wymowny dotyk może przywodzić na myśl pieszczoty penisa, co otwiera pole do wyobraźni i fantazji. Silne męskie dłonie dla osoby posiadającej taki fetysz decydują o atrakcyjności danego mężczyzny.

- czewień na ustach i paznokciach: kuszące, czerwone usta i długie, również czerwone paznokcie to kwintesencja kobiecości ostrej, nieprzyzwoitej. Kobieta tak wymalowana prowokuje, przyciąga męskie spojrzenia, wywołuje fantazje.

CZEGO NIE LUBIMY W ŁÓŻKU?
Część mężczyzn drży z podniecenia na myśl o długich, czerwonych paznokciach zostawiających ślady na ich ciele, uwielbia widok krwistoczerwonej szminki na ustach... Być może u źródeł tego fetyszu leży głębokie pragnienie doświadczenia czegoś zakazanego, „dorosłego” w rodzaju seksu z prostytutką albo kobietą-wampem.

- kolczyki: „Niesamowicie kręcą mnie kobiety, które zdecydowały się na przekłucie języka – opowiada Michał. Podniecam się na samą myśl o tym, że dziewczyna z takim kolczykiem pieści mnie oralnie.”

Podniecające mogą być też kolczyki w innych częściach ciała – przekłute sutki, brwi, pępek czy penis to niezwykle stymulujące bodźce.

- pornografia: niektórzy przyznają, że nie potrafią się podniecić, dopóki nie obejrzą pisemka z gorącą dziewczyną albo nie obejrzą fragmentu filmu przedstawiającego parę w akcji.

Justyna, 23 lata: „Już nie wiem, co mam z tym zrobić. Za każdym razem, kiedy mamy się kochać, Jacek włącza film z rozebranymi panienkami. Dopiero wtedy się podnieca. Czuję się nieatrakcyjna, mam wrażenie, że już na niego nie działam, skoro potrzebuje takich bodźców. On oczywiście nie widzi problemu, a ja mam wrażenie, że jestem traktowana jak przedmiot.”

W fetysz można zamienić w zasadzie wszystko, istnieją także różne stopnie fetyszyzmu: od łagodnego po ostry. Jeśli jednak fetysz zaczyna negatywnie wpływać na twój związek lub ingerować w twoje życie, to powinieneś poszukać pomocy profesjonalisty.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także