Kręgosłup odpowiada za naszą prawidłową postawę i sylwetkę, dlatego zapominanie o jego treningu może z czasem odbić się na naszym wyglądzie. Długie godziny spędzone przy komputerze zdecydowanie mu nie pomagają, a jedynie szkodzą. Co mu pomaga? Systematyczne ćwiczenia. Rozciągające, rozluźniające napięte w ciągu dnia mięśnie grzbietu i wzmacniające. Jak je wykonywać, by służył nam na jak najdłużej? Receptę znajdziecie zerkając na naszą galerię.
Lekarze zajmujący się problemem pedofilii pozytywnie oceniają uchwaloną w piątek przez Sejm nowelizację prawa, wprowadzającą m.in. leczenie osób skazanych za przestępstwa seksualne wobec nieletnich i stosowanie wobec nich tzw. kastracji farmakologicznej.
Przewlekła bezsenność u myszy chorych na Alzheimera przyspiesza i nasila powstawanie amyloidowych blaszek starczych w mózgu, głównej przyczyny choroby - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Science Express".
Zaburzenie percepcji muzyki, zwane amuzją, jest dosyć powszechne (dotyczyć może od 1 do 5 proc. ludzi), ale wciąż mało znane.
Zbyt optymistyczne nastawienie może utrudnić nam zgubienie zbędnych kilogramów - twierdzą japońscy naukowcy, których badania opublikowane zostały w piśmie "BioPsychoSocial Medicine".
Będzie obowiązkowa cytologia i mammografia dla pracujących kobiet.
Już od przyszłego roku. Za badania płacić ma NFZ, a nie pracodawcy - zapowiada "Metro".
Niewielkie, systematycznie przyjmowane dawki acetaminofenu (paracetamolu) mogą zapobiegać związanej z wiekiem utracie tkanki mięśniowej oraz innym objawom starzenia - informuje serwis "EurekAlert".
Suszone śliwki mogą wzmacniać kości u kobiet po menopauzie - wynika z badań amerykańskich, które zaprezentowano na kongresie American Society for Bone and Mineral Research odbywającym się we wrześniu w Denver w Kolorado.
Podanie dawki alkoholu może pomagać osobom po urazie głowy - informuje pismo "Archives of Surgery".
Zakaz palenia w miejscach publicznych zapobiegł większej liczbie zawałów serca niż wcześniej przypuszczano
Wbrew obawom rodziców i niektórych naukowców, autyzm nie występuje coraz częściej, a co za tym idzie - jego pojawianie się nie ma związku z podawaniem szczepionek - informuje serwis BBC News/Health.
Co roku w Polsce zawał dotyka 100 tys. osób, co się równa liczbie mieszkańców jednego sporej wielkości miasta. Dla 35 tys. pacjentów zawał kończy się zgonem.
Słowo "nałóg" kojarzy nam się z alkoholikiem lub narkomanem. Tymczasem uzależnić można się niemal od wszystkiego: diety, telefonu, zakupów czy solarium. I nawet z pozoru nieszkodliwy nałóg w końcu rujnuje życie.
Przed 2050 rokiem ponad 115 milionów osób na całym świecie będzie cierpiało na demencję - podaje serwis BBC.
Osoby, które cierpią z powodu bólu przewlekłego mają taki sam stopień niepełnosprawności jak ludzie starsi o 20-30 lat, którym nie dokuczają bóle - informuje pismo "Journal of the American Geriatric Society".
Ze zdrowego dziecka wyrośnie zdrowy dorosły. Dlatego rodzice już od najmłodszych lat swoich dzieci nie powinni popełniać błędów, które w przyszłości będą je dużo kosztować.
Rośnie liczba stron internetowych, które lansują anoreksję i bulimię jako życiowy wybór lub styl życia.
Psychiatrzy wezwali brytyjski rząd do działania w sprawie
rosnącej liczby stron internetowych, które lansują anoreksję i bulimię jako życiowy wybór lub styl życia, a nie zaburzenie odżywiania.
W poniedziałek, 21 września, przypada Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Tegorocznej edycji - obchodzonej w 71 krajach świata - towarzyszy hasło: "Najważniejsza wczesna diagnoza".
Jak wysłać głowę na urlop – mówi Iwona Kozak, nauczycielka jogi kundalini i terapeutka reiki.
Codzienny prysznic oznacza, że na twarz spada nam deszcz mikroorganizmów, z których część może być groźna dla zdrowia. O wynikach najnowszych badań informuje ostatni numer "Proceedings of the National Academy of Sciences".
W sklepach jest dostępnych wiele marek wód mineralnych. Tyle, że wiele z nich zawiera tyle cennych minerałów co zwykła ''kranówka''.
Jedzenie to nie tylko zaspakajanie głodu. Wspólne zasiadanie do stołu umacnia więzi rodzinne. Cały dzień możemy się mijać, wypowiadając do siebie zdawkowe komunikaty, ale wspólny posiłek daje szanse na rozmowę i bliskość.
Jedna trzecia kobiet chorych na osteoporozę - przewlekłą chorobę, która niszczy kości i zwiększa ryzyko złamań - nie zażywa leków zgodnie z zaleceniami lekarza - alarmuje Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy (IOF).