UrodaFryzura long bob - zalety cięcia w stylu lob

Fryzura long bob - zalety cięcia w stylu lob

Fryzura long bob - zalety cięcia w stylu lob
Źródło zdjęć: © Facebook.com
28.06.2018 12:12

Long bob to jedna z najmodniejszych fryzur w 2018 roku. Pasuje do każdego typu urody, kształtu twarzy i rodzaju włosów. Przedłużony bob podkreśla wdzięk i urodę, a odpowiednio uczesany nadaje seksapilu. Dlaczego kobiety tak często wybierają cięcie lob?

Long bob to sposób na łagodną zmianę fryzurę

Long bob to idealna fryzura dla kobiet, które boją się drastycznych zmian w wyglądzie, a przede wszystkim zmiany długości włosów. Długowłose kobiety zazwyczaj intensywnie pielęgnują swoje włosy i poświęcają wiele lat na to, by cieszyć się zdrowymi i pięknymi fryzurami do pasa. Dlatego ostre cięcia to zdecydowanie nie jest ich świat. Cięcie long bob sięga z przodu do obojczyków, a z tyłu do łopatek. Taka długość to idealny kompromis między bardzo krótką fryzurą, a włosami sięgającymi do pasa.

Obraz
© iStock.com

Long bob to fryzura, która wyszczupla twarz

Long bob przede wszystkim polecany jest kobietom, które mają okrągłą twarz i pełne policzki. Przycięcie włosów z tyłu głowy, przy dłuższych włosach po bokach twarzy, optycznie wyszczupla i wydłuża twarz. Ale to nie wszystko. Fryzjerzy, którzy znają od podszewki potrzeby swoich klientek, wiedzą jak eksperymentować z cięciem na boba, żeby dodatkowo wyszczuplić sylwetkę. Aby ją wydłużyć, wystarczy przyciąć włosy o 2 centymetry nad obojczykami. Natomiast w przypadku wysokich kobiet, które chcą zachować proporcje ciała, włosy z przodu powinny sięgać równo do obojczyków, a z tyłu do linii karku.

Long bob to idealne cięcie dla każdego typu włosów

Long bob to fryzura, która prezentuje się doskonale na każdych włosach, zarówno prostych, jak i kręconych. Długość włosów w long bobie nie obciąża cienkich włosów. Wręcz przeciwnie, nadaje im lekkości, objętości i gęstości. Z kolei przy włosach kręconych, loki nie podnoszą się do góry i się nie puszą, dlatego efekt afro przy lobie możesz pożegnać na długo. Long bob jest łatwy w stylizacji. Zarówno gładko zaczesany, potargany, jak i ułożony suszarką, prezentuje się idealnie.

Obraz
© iStock.com | VeranikaSmirnaya

Long bob to zdrowo wyglądające włosy

Podcinanie włosów zawsze sprawia, że włosy wyglądają na zdrowsze, bo pozbywamy się wtedy suchych i połamanych końcówek. Długie włosy zdecydowanie szybciej się niszczą i łamią, bo są częściej narażone na uszkodzenia. Łańcuszek do wieczorowej torebki czy pasek od codziennej torby niejednokrotnie zahacza włosy, szarpiąc je i wyrywając. Ścięcie włosów do karku w lobie, uchroni je przed kolejnymi mechanicznymi zniszczeniami.

Obraz
© iStock.com | Deag

Long bob to fryzura łatwa do ułożenia

Long bob może być stylizowany na wiele różnych sposobów, dlatego minie dużo czasu, zanim znudzi ci się ta fryzura. Standardowe uczesanie to zwykłe proste włosy, ewentualnie wymodelowane szczotką. Modeluj włosy do wewnątrz, nigdy do zewnątrz. Taka fryzura jest ponadczasowa i nigdy nie wychodzi z mody.

Aby nadać fryzurze objętości i dodać trochę seksapilu możesz wykonać fryzurę z stylu bob beach waves. To modny efekt lekko zmierzwionych fal lub loków. Innym sposobem na oryginalną fryzurę loba jest podkręcenie włosów z przodu przy prostych włosach z tyłu głowy. Asymetrie są modne nie tylko w cięciach, ale także w teksturach. W dobrze wykonanym cięciu na loba włosy będą się zawsze ładnie układały, dlatego codzienna stylizacja fryzury nie zajmie ci dużo czasu.

Obraz
© iStock.com | JNemchinova