Trwa ładowanie...

Kinga Duda przejdzie obojętnie? Poprosili ją o wsparcie

Organizacja młodzieżowa "Młodzi Razem" za pośrednictwem Twittera zwrócili się Kingi Dudy, aby ta zaapelowała do swojego ojca. "Kinga, powiedz tacie, który odznacza się "aktywnością", aby zabrał głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego" – nawoływali.

Share
Kinga Duda wywołana przez "Młodzi Razem"
Kinga Duda wywołana przez "Młodzi Razem"Źródło: ONS
dv6y5gz

22 października Trybunał Konstytucyjny zdecyduje, czy aborcja ze względu na ciężkie uszkodzenie płodu jest zgodna z Konstytucją. Za każdym razem, kiedy temat zaostrzenia praw aborcyjnych wraca na świecznik, Polki podnoszą głos i protestują. Tym razem nie jest inaczej. Chociaż sytuacja pandemiczna zmusiła nas do pozostawania w domach, to aktywistki znalazły sposób, by pokazać swój sprzeciw.

"Młodzi Razem" proszą o pomoc Kingę Dudę

W mediach społecznościowy powstała akcja #OstraJazda, która ma być bezpieczną odpowiedzią na tradycyjną formę protestu. W opisie wydarzenia na Facebooku czytamy:" Jest pandemia. Wirus szaleje. Jest PiS i ma niegalny TK i nielegalną Izbę Dyscyplinarną SN. Więc bierze się za aborcję (22/10), Rzecznika naszych praw (20/10), wolnych Sędziów (12/10 i 22/10). PiS szaleje. Nie robimy protestu ulicznego, bo w odróżnieniu od covidiotów typu Czarnek i kłamców typu Morawiecki jesteśmy odpowiedzialne. Ale robimy ostrą jazdę. Grzejcie silniki" – zachęcały aktywistki.

"Walka" toczy się nie tylko na ulicach. Na Twitterze pojawił się wpis młodzieżowej organizacji "Młodzi Razem", w którym proszą, aby Kinga Duda zaapelowała do swojego ojca. "Kinga, powiedz tacie, który odznacza się "aktywnością", aby zabrał głos w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Niech przestanie zachowywać się jak tchórz i powie Polkom, co czeka je dzięki upolitycznionemu Trybunałowi Konstytucyjnemu. Czekamy" – post został oznaczony hashtagiem #KingaPomóż.

Polska Pełna Pasji. Dorota Polańska opowiada o pracy w ośrodku preadopcyjnym

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dv6y5gz

Podziel się opinią

Share
dv6y5gz
dv6y5gz