Blisko ludziMagda ma 20 lat i walczy o życie. "Strasznie chcę żyć"

Magda ma 20 lat i walczy o życie. "Strasznie chcę żyć"

Magda ma 20 lat i walczy o życie. "Strasznie chcę żyć"

09.04.2020 11:17, aktual.: 09.04.2020 21:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Magda ma 20 lat i zmaga się z nowotworem jajnika. Chociaż udało jej się wygrać pierwszą rudę, to nadal potrzebuje kosztownego leczenia w Niemczech. "Nie wyobrażasz sobie, jak to jest wkraczać w dorosłe życie ze świadomością, że jest się chorym bez żadnej możliwości leczenia" – czytamy na stronie zbiórki.

"Jestem Magda, mam 20 lat, od 5 lat choruję na nowotwór złośliwy jajnika. Gdy zachorowałam, byłam jeszcze w liceum... 'To guz', 'na operację jest już za późno' – usłyszeli moi zrozpaczeni rodzice. Mój przypadek okazał się nieoperacyjny. Zostałam odesłana do domu. Nie wyobrażasz sobie, jak to jest – wkraczać w dorosłe życie ze świadomością, że jest się chorym bez żadnej możliwości leczenia. Guz jajnika miał wtedy 14 cm… Był wielkości dwóch dorosłych pięści" – tak rozpoczyna się apel 20-latki, która walczy o życie.

Magda walczy o życie

Magda przeszła już jedną operację, która dała jej nadzieję na nowy początek. Przy usuwaniu guza lekarze musieli również usunąć jej jajniki i macicę, oraz zrobić stomię. Teraz czeka ją druga runda, która niestety jest kosztowna. Jej leczenia podjęli się lekarze z Niemiec, a wyjazd jest dla Magdy ostatnią deską ratunku.

"Proszę, ratuj mnie. Siła jest w ilości udostępnień i małych gestów, więc wpłać chociaż złotówkę. Proszę cię o jeden złoty i o opowiedzenie o mnie kilku znajomym. Możesz powiedzieć im, że w Łowiczu mieszka dziewczyna, która strasznie chce żyć. Żeby dać jej życie, wystarczy podać dalej" – apeluje.

Jeśli chcesz wesprzeć zbiórkę, link znajduje się tutaj.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (24)