UrodaMakijażMakijaż permanentny brwi metodą piórkową. Jak wygląda zabieg i jakie są efekty?

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową. Jak wygląda zabieg i jakie są efekty?

Makijaż permanentny brwi metodą piórkową. Jak wygląda zabieg i jakie są efekty?
Źródło zdjęć: © 123RF
14.06.2018 13:11, aktualizacja: 13.02.2020 07:15

Makijaż permanentny brwi wykonuje się w dobrych salonach kosmetycznych. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić kształt łuków brwiowych czy podkreślić włoski. Efekt zachwyca naturalnością utrzymującą się nawet do 2 lat, a ty nie musisz już malować swojego łuku brwiowego każdego dnia. Zapomnij o kredkach, pomadach czy tuszach i postaw na metodę piórkową, która na pewno przypadnie ci do gustu.

Na czym polega makijaż brwi metodą piórkową?

Makijaż permanentny brwi wykonany metodą piórkową jest zabiegiem inwazyjnym, który może wykonać jedynie wykwalifikowana w tym kierunku kosmetyczka linergistka. Trwały makijaż nieco przypomina tatuowanie, ponieważ pod skórę wprowadzony zostaje barwnik przy pomocy bardzo cienkiej igły. Makijaż permanentny brwi wymaga precyzji i zachowania higieny, aby nie doprowadzić do zakażenia lub innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Jak wygląda makijaż permanentny brwi metodą piórkową?

Sama procedura makijażu permanentnego brwi metodą piórkową nie jest skomplikowana. Rozpoczyna się od wybrania szablonu – kosmetyczka pomoże w dobraniu najlepszego dla nas kształtu brwi. Następnie na włoski nakładana jest maść znieczulająca (można ją stosować wielokrotnie podczas zabiegu, więc jest on całkowicie bezbolesny), a następnie zaczyna się zaznaczanie brwi i ich zagęszczanie. Głównym celem tego zabiegu jest rekonstrukcja pojedynczych włosków, ale rezultat okazuje się niezwykle naturalny i pozbawiony efektu przerysowanych brwi.

Najważniejsze informacje o zabiegu

Makijaż permanentny brwi to bezpieczna procedura wykonywana w sterylnym gabinecie kosmetycznym. Przed wykonaniem zabiegu, przeprowadzana jest ankieta, która ma na celu sprawdzić, czy klientka jest uczulona na któryś ze składników wykorzystywanego pigmentu i czy jej skóra ma skłonność do alergii. Po pozytywnym wyniku badania i wyborze koloru (najlepiej zdecydować się na ten najbardziej zbliżony do naturalnego odcienia włosków) rozpoczyna się zabieg. Trwa on średnio dwie godziny, a pełen efekt widoczny jest po dwóch tygodniach. Po tym czasie pigment traci intensywność, skóra się goi i można cieszyć się idealnie wypełnionymi brwiami. Ceny metody piórkowej wahają się w zakresie* 600-1000zł*. W kwotę wliczona jest ewentualna korekta.

Efekty po metodzie piórkowej

Do najważniejszych efektów po zabiegu trwałego makijażu brwi metodą piórkową należą:

  • wyostrzenie konturu brwi;
  • wypełnienie brakujących włoskó;
  • korekta złego regulowania włosków;
  • nadanie im odpowiedniego kształtu
  • pogrubienie.

Pamiętaj, że makijaż permanentny metodą piórkową nie zastąpi codziennego malowania. W przypadku, gdy preferujesz bardziej podkreślać oprawę swoich oczu, raczej możesz nie być do końca zadowolona z uzyskanego efektu. Z brwi utrwalonych makijażem piórkowym zadowolone są przede wszystkim kobiety z natury posiadające cienkie, rzadkie włoski w jasnym kolorze.

Jak zadbać o jego trwałość efektu?

Choć efekt makijażu permanentnego brwi metodą piórkową utrzymać się może nawet do dwóch lat, najważniejsze są pierwsze fazy dbania nie tylko o same brwi, ale i o skórę twarzy. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie powinno się nadmiernie przecierać, wyrywać i przemywać brwi. Trzeba na nie nakładać odżywcze i regenerujące maści, które jednocześnie wspomogą gojenie się skóry. Wskazana jest rezygnacja z kosmetyków do mycia twarzy (toników, mleczek, nawet płynów micelarnych i peelingów)
, a makijaż można nałożyć dopiero po około trzech dniach. Nie wolno zdrapywać ewentualnych strupków, gdyż może to doprowadzić do powstania blizn. Saunę, solarium, basen musimy sobie odpuścić na co najmniej trzy tygodnie.

Przeciwwskazania do wykonania metody piórkowej

Makijaż permanentny brwi może zafundować sobie niemal każda kobieta. Musimy jednak wstrzymać się z zabiegiem jeśli jesteśmy w ciąży, karmimy piersią, chorujemy na padaczkę, łuszczycę, nowotwór lub choroby tarczycy. Jeśli wykonywana na początku ankieta również wykaże, że jesteśmy uczulone na któryś ze składników wypełniającego pigmentu, będziemy musiały zrezygnować z microbladingu brwi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także