UrodaOsocze bogatopłytkowe na zmarszczki. Na czym polega wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe na zmarszczki. Na czym polega wampirzy lifting?

Osocze bogatopłytkowe na zmarszczki. Na czym polega wampirzy lifting?
Źródło zdjęć: © iStock.com

03.07.2018 22:24

Wampirzy lifting to nic innego jak wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego, które jest pozyskiwane z krwi. Zabieg ten przeznaczony jest nie tylko dla osób, które chcą ujędrnić skórę i zredukować widoczne zmarszczki, ale też dla osób uczulonych na składniki preparatów wypełniających zmarszczki. Co warto wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym?

Wampirzy lifting – co to takiego?

Wampirzy lifting, wbrew niektórym opiniom, nie jest krwawym zabiegiem na zmarszczki. Polega na pobraniu małej ilości krwi, z której dzięki wirowaniu w specjalnie przeznaczonej do tego wirówce otrzymuje się osocze bogatopłytkowe. Na tym etapie płytki krwi koncentrują się w jednej z warstw osocza. Następnie dodaje się odpowiedni odczynnik wzrostu, który kolejno wstrzykuje się cienką igłą pod skórę na określonych fragmentach. Podczas pobierania krwi nie musimy być na czczo, a jeżeli jesteśmy wyjątkowo wrażliwi, w trakcie możemy się położyć.

Wampirzy lifting powoduje niekiedy znikome zaczerwienienia skóry w miejscach wkłucia igły, jednak już po chwili stają się one niewidoczne. Zdarza się, że czasem w tych miejscach występują zasinienia, lecz dzień po zabiegu nie powinno być po nich śladu. Jeżeli wypełniamy tą metodą kurze łapki, czyli zmarszczki wokół oczu, bądźmy przygotowani na niewielką opuchliznę.

Wampirzy lifting – dla kogo?

Zabieg osoczem bogatopłytkowym przeznaczony jest między innymi dla osób, które zmagają się z łysieniem, ponieważ hamuje proces wypadania włosów i pobudza je do wzrostu. Z wampirzego liftingu korzystają osoby, które zmagają się ze zmarszczkami. Zabieg przeznaczony jest także dla osób, które preferują naturalne metody ujędrniania, nawilżania skóry i likwidowania zmarszczek oraz dla osób uczulonych na kwas hialuronowy czy botoks.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – efekty

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym wpływa na ukrwienie i jędrność skóry. Dzięki zabiegowi możemy spłycić blizny lub wypełnić zmarszczki, znajdujące się między innymi w okolicach oczu, policzków, czoła, szyi czy dekoltu.

Najlepszy efekty końcowy wampirzego liftingu można osiągnąć, wykonując całą serię zabiegów. Efekt ten powinien być widoczny po około 2 tygodniach od zabiegu i utrzymać się nawet przez rok.

Wampirzy lifting – opinie

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym jest polecanym zabiegiem, szczególnie jeżeli chcemy pozbyć się zmarszczek. Niekiedy lekarze podchodzą jednak sceptycznie do wampirzego liftingu. Warto pamiętać, że zabiegi medycyny estetycznej zawsze powinny być wykonywane przez specjalistów, a przed zabiegiem powinien być przeprowadzony wywiad w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań.

Ostrzykiwanie osoczem – cena zabiegu

Ceny ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym różnią się w zależności od miasta i kliniki. Najczęściej koszt wampirzego liftingu wynosi powyżej 500 złotych. Jeżeli korzystamy z zabiegów łączonych, wtedy cena ta wzrasta - zaczyna się od 1000 złotych.

Wampirzy lifting – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do wampirzego liftingu jest między innymi ciąża i okres karmienia piersią. Z zabiegu powinny zrezygnować też osoby, które zmagają się z chorobami nowotworowymi i chorobami krwi. Przyjmowanie niektórych leków przeciwzakrzepowych także decyduje o braku kwalifikacji do zabiegu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także