UrodaSkuteczna walka z trądzikiem – czy to w ogóle możliwe?

Skuteczna walka z trądzikiem – czy to w ogóle możliwe?

07.04.2014 14:30, aktual.: 11.04.2014 12:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trądzik to dość powszechna choroba skóry, z którą borykają się nie tylko nastolatki, ale także wiele dorosłych kobiet i mężczyzn. I choć każdy z nich mógłby podać inny sposób walki z tym problemem, wszyscy zadają sobie to samo pytanie – który jest tak naprawdę skuteczny?

Trądzik to dość powszechna choroba skóry, z którą borykają się nie tylko nastolatki, ale także wiele dorosłych kobiet i mężczyzn. I choć każdy z nich mógłby podać inny sposób walki z tym problemem, wszyscy zadają sobie to samo pytanie – który jest tak naprawdę skuteczny?

Pozorny sukces
Najpowszechniejszą metodą zwalczania uporczywych krostek, zaskórników, wyprysków i zmian ropnych jest stosowanie różnego rodzaju kosmetyków, stworzonych z myślą o potrzebach skóry trądzikowej. Produkty tego typu mają za zadanie oczyścić cerę, ograniczyć nadmierną produkcję sebum, odblokować pory oraz, co dla wielu wyjątkowo istotne, zlikwidować wszelkie zmiany trądzikowe, będące wątpliwą ozdobą naszej twarzy.

Niektóre kosmetyki do skóry trądzikowej potrafią działać prawdziwe cuda. Osoby, które regularnie po nie sięgają, mogą w końcu cieszyć się promienną, czystą i świeżą cerą, bez żalu rozstając się z nieestetycznymi wypryskami. Niestety, bardzo często okazuje się, że osiągnięty efekt był jedynie tymczasowy, a powierzchniowa walka z trądzikiem może pomogła rozprawić się z jego objawami, ale niekoniecznie z przyczyną.

Nowa strategia

Nie jest tajemnicą fakt, że kondycja naszej skóry może zależeć zarówno od sposobu jej pielęgnacji, jak i stylu życia czy nawyków żywieniowych. Ciągły stres, nieprzespane noce czy niezdrowe jedzenie mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd cery, zwłaszcza trądzikowej. Eliminacja wszystkich szkodliwych czynników nie zawsze jest możliwa, niemniej, znając źródło problemu, wiemy na jakiej płaszczyźnie powinniśmy teraz działać.

Innymi słowy, skuteczną walkę z trądzikiem należy prowadzić też od wewnątrz. Jak? Przy pomocy odpowiednich suplementów diety, które wykazują działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, a ponadto hamują nadmierne wydzielanie sebum i odblokowują pory. Dzięki właściwej suplementacji możemy trafić prosto w źródło naszych problemów z trądzikiem, nie tylko eliminując uporczywe objawy trądziku, ale przede wszystkim zapobiegając pojawianiu się nowych zmian.

W czym tkwi sekret?

Tajemnica skuteczności tabletek na trądzik, takich jak Nonacne, dostępnych na nonacne.pl, tkwi w głównej mierze w ich składzie. Nowatorskie produkty zawierają unikalne składniki, dobrane w idealnych proporcjach, wśród których wyróżnia się czerwoną koniczynę, sarsaparillę, wyciąg z pestek winogron czy liście pokrzywy, a ponadto witaminę C i cynk.

- Trądzik to jedna z tych dermatoz, która wymaga indywidualnego podejścia do leczenia – mówi Renata Adamczyk, właścicielka sklepu z kosmetykami i suplementami, od wielu lat związana z branżą suplementacyjną. – Żaden z dostępnych środków przeciwtrądzikowych nie osiąga 100% skuteczności. Przeprowadzane przez nas ankiety i rozmowy z klientami jednoznacznie wskazują na to, że dopiero zindywidualizowanie kuracji, dopasowanie jej do potrzeb konkretnej osoby, daje najlepsze efekty. Nasi ankieterzy przeprowadzili szereg wywiadów z osobami, które stosowały produkty przeciwtrądzikowe takie jak Nonacne, Trioxil czy Rio Skin Clear. Okazało się, że suplementy są skuteczniejsze od kosmetyków i fototerapii. Skuteczność kremów i lamp LED utrzymuje się w granicach 50%, podczas gdy skuteczność kapsułek sięga 80-90%.

Trądzik, postrzegany przez wielu jako znak młodości, zmienia nie tylko wygląd naszej cery. Pojawiające się na twarzy krostki, wypryski, zaskórniki, zmiany ropne czy zaczerwienienia potrafią bardzo negatywnie wpłynąć również na nasze samopoczucie, a w rezultacie pewność siebie czy poczucie własnej wartości. Jednak teraz skuteczny sposób na trądzik znajduje się niemal w zasięgu ręki, a zdrowa, czysta i promienna skóra przestanie być jedynie czczym marzeniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także