UrodaŚluz ślimaka - żel i krem na trądzik i zmarszczki

Śluz ślimaka - żel i krem na trądzik i zmarszczki

Śluz ślimaka w kosmetykach do twarzy? Brzmi osobliwie, ale ten składnik naprawdę działa. Nie jest tani ze względu na czasochłonny proces hodowli zwierząt i pozyskiwanie oraz przeróbkę cennego śluzu. Dowiedz się więcej o naturalnych kosmetykach - przedstawiamy krem i żel ze śluzu ślimaka.

Śluz ślimaka - żel i krem na trądzik i zmarszczki
Źródło zdjęć: © 123RF
Agnieszka Krasa

02.06.2018 | aktual.: 30.06.2018 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Śluz ślimaka - właściwości i działanie

Śluz afrykańskiego ślimaka Helix Aspersa, nieco mniejszego od rodzimego ślimaka winniczka, nazywany muscyną, był stosowany już w czasach starożytnych na przeziębienia czy kaszel. Obecnie od lat szczególnie fascynują się nim Koreanki, które używają go w kosmetykach pielęgnacyjnych do twarzy niezależnie od wieku czy rodzaju skóry. Śluz ze ślimaka jest w masowej sprzedaży jako dodatek do kremów od 1995 roku, choć substancję poznano i doceniono sporo wcześniej. Wybierajmy te produkty ze śluzem ze ślimaka, które zawierają go najwięcej - sprawdzajmy skład przed zakupem, a śluz powinien znajdować się najwyżej na liście, zarówno w kremach, jak i żelach ze śluzu ślimaka.

Właściwości śluzu ślimaka są niesamowite. Przede wszystkim specyfik ten nawilża skórę, regeneruje i ujędrnia ją, przyspiesza gojenie się ran, pomaga na trądzik, także różowaty, zmarszczki, blizny, rozstępy, żylaki. A wszystko to dzięki zawartości naturalnych super składników o działaniu leczniczym oraz pielęgnacyjnym: kolagenu, elastyny, alantoiny oraz kwasu glikolowego. Ponadto w śluzie ze ślimaka znajdziemy również mnóstwo witamin, przeciwutleniaczy, protein, oligoelementów, naturalnych antybiotyków, pomocnych przy skórnych infekcjach. Są tutaj także czynniki wzrostu komórek skóry, co ma kluczowe znaczenie podczas regeneracji uszkodzonej tkanki.

Kremy do twarzy oraz inne kosmetyki ze śluzem ślimaka znajdziesz na WP radarOkazji.

Zastosowanie śluzu ze ślimaka

Proces pozyskiwania śluzu ze ślimaka nie jest czymś odstręczającym, a ślimaki nie cierpią ani nie są zabijane. Żyją na fermach hodowlanych, żywiąc się roślinami w specjalnych ślimaczych parkach. Wszystko odbywa się w sterylnych warunkach, w czystym środowisku, a jeden ślimak dostarcza jednorazowo maksymalnie jedną łyżeczkę śluzu. Następnie oczyszcza się go i przerabia w laboratoriach, a więc dodany do kosmetyków pielęgnacyjnych nie przypomina lepkiej nitki śluzu, która ciągnie się za pełzającym ślimakiem.

Ceniony śluz ze ślimaka to kryptozyna, produkowana przez gruczoły w odnóżach. Dzięki niemu ruch po każdym podłożu przebiega płynnie, a delikatne ciało nie ulega uszkodzeniom. Bogaty w substancje aktywne śluz ślimaka ,a na tyle dobroczynne działanie na ludzką skórę, że dodaje się go nawet do szamponów i odżywek do włosów. Występuje on w kosmetykach ochronnych przed szkodliwymi skutkami promieniowania UV czy metali ciężkich, mocno nawilżających (zawartość kwasu hialuronowego i nawet 97% wody) przesuszoną skórę, przeciwtrądzikowych (kwas glikolowy i enzymy), do skóry dojrzałej, gdyż znacząco spowalnia starzenie się naskórka. Śluz ze ślimaka znajdziemy także w preparatach zabezpieczających skórę przed działaniem wolnych rodników, regenerujących rumień, rozjaśniających przebarwienia na skórze i wyrównujących koloryt po opalaniu.

Komentarze (0)