UrodaSprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy

Sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy

Elektryzujące się włosy w zimie mogą przysparzać wiele problemów. Po pierwsze ciężko je uczesać, a po drugie trudno zachować ładnie ułożoną fryzurę. Zimą nosimy grube czapki, przebywamy na mrozie lub w ogrzewanych pomieszczeniach - to wszystko ma wpływ na wygląd włosów. Odpowiednia pielęgnacja włosów w zimie to ważna kwestia, która może wyeliminować problem elektryzowania się włosów.

Sprawdzone sposoby na elektryzujące się włosy
Źródło zdjęć: © 123RF

29.06.2018 11:18

Problemy z włosami zimą - nie tylko elektryzowanie się włosów

Zimą możemy borykać się nie tylko z elektryzującymi się włosami, ale również przesuszonymi i rozdwojonymi końcówkami. Przyczynia się do tego chłód, który powoduje, że gruczoły łojowe pracują wolniej, przez co włosy są podatne na uszkodzenia. Ponadto zimą możemy borykać się z nadmiernym wypadaniem włosów, ponieważ zimno obkurcza naczynka krwionośne, a co za tym idzie, do mieszków włosowych dociera mniej składników odżywczych. Zimą nosimy ciepłe czapki, które przegrzewają i przetłuszczają włosy. Takie warunki są dobre dla grzybów Pityrosporum ovale odpowiedzialnych za łupież. Jednak najwięcej problemów w okresie zimowym sprawiają elektryzujące się włosy.

Sposoby na elektryzujące się włosy

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji jesteśmy w stanie zmniejszyć problem elektryzujących się włosów lub całkowicie go usunąć. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad.

  • szampony do włosów elektryzujących się - podstawą właściwej pielęgnacji jest mycie włosów. Usuwanie nadmiaru łoju pozwoli skórze oddychać i odpowiednio wchłaniać składniki odżywcze zawarte w maskach do włosów. Do elektryzujących się włosów warto używać delikatnych szamponów oczyszczających np. dla dzieci. Jeżeli pojawi się łupież należy używać szamponów, które ograniczą mnożenie się drożdżaków.
  • odżywki i maski do włosów elektryzujących się - należy wybierać produkty humektantowe (nawilżające), które w swoim składzie mają miód, wygładzający i przyspieszający wzrost włosów, aloes, odżywiający cebulki włosów, oraz mocznik, chroniący włosy przed przesuszeniem. Aby nadać fryzurze objętości, warto używać odżywek z polimerami.
  • olejki nawilżające włosy - codzienne olejowanie nabłyszcza włosy i tworzy warstwę ochronną zapobiegającą odparowywaniu wody. Warto wybierać olejki do włosów mające w swoim składzie awokado, olejek arganowy, olejek kokosowy i przede wszystkim olejek lniany, który zapobiega elektryzowaniu się włosów.

Należy pamiętać, aby po każdej kąpieli płukać włosy zimną wodą, która zamknie łuski, wygładzi i zapobiegnie elektryzowaniu się włosów. Do czesania warto używać szczotek z naturalnym włosiem, np. z dzika. Dla wielbicieli grzebieni zaleca się stosowanie drewnianych przyborów do czesania włosów. W okresie zimowym warto zrezygnować z zabiegów na gorąco (suszarki, prostownicy). Jeżeli jest to konieczne, najlepiej używać sprzętu z funkcją jonizacji i suszyć włosy letnim nawiewem.

Domowe sposoby na elektryzujące się włosy

Aby pozbyć się problemu z naelektryzowanymi włosami, warto stosować domowe maski do włosów z awokado, bananów, oleju kokosowego, jajek czy miodu. Do włosów elektryzujących się poleca się również płukanki, np. w wodzie gazowanej lub occie jabłkowym (z wodą w proporcji 1:1). Aby szybko pozbyć się nieujarzmionych, naelektryzowanych włosów, należy zneutralizować dodatnie cząsteczki za pomocą wody. Należy delikatnie zwilżyć dłonie i przesunąć nimi po włosach.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)