FitnessTrening na odchudzanie - jaki rodzaj aktywności wybrać?

Trening na odchudzanie - jaki rodzaj aktywności wybrać?

Trening na odchudzanie - jaki rodzaj aktywności wybrać?
Źródło zdjęć: © iStock.com | Lacheev

12.11.2018 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej powinien być dobrze rozplanowany. Zbyt mała aktywność fizyczna nie pomoże w odchudzaniu, a zbyt duża może powodować zmęczenie i niechęć. Treningi powinny sprawiać nam radość i satysfakcję. Warto wybierać taki rodzaj aktywności fizycznej, który lubimy.

Trening na odchudzanie - jaki wybrać?

Trenować można na wiele sposobów. Każdy rodzaj aktywności fizycznej poprawia samopoczucie i kształt sylwetki. Oto najpopularniejsze rodzaje aktywności fizycznej:

  • bieganie - pozwala spalić nawet do 1200 kcal w ciągu godziny. Biegać można zarówno na bieżni dostępnej na siłowni, jak i na świeżym powietrzu. Bieganie modeluje sylwetkę, a co najważniejsze obniża ryzyko chorób serca i układu krążenia;
  • tenis - to dyscyplina sportowa, którą możemy rozgrywać wyłącznie na korcie tenisowym. Tenis cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ niesie ze sobą wiele korzyści tj. pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, wspomaga układ oddechowy i zapobiega chorobom serca;
  • jazda na rowerze - pozwala spalić nawet 800 kcal w ciągu godziny. Ten rodzaj aktywności fizycznej można trenować na świeżym powietrzu, na rowerze stacjonarnym w domu lub na siłowni, a nawet rowerze przeznaczonym do spinningu, pozwalającym na szybką jazdę w połączeniu z prostymi ćwiczeniami, np. wymachami ramion lub pompkami. Jazda na rowerze poprawia układ krążenia, układ oddechowy, kształtuje mięśnie i obniża poziom cholesterolu.
  • jazda na rolkach - to aktywność, która pozwala spalić do 600 kcal w ciągu godziny. Jazd na rolkach wzmacnia i modeluje mięśnie nóg (głównie ud), pośladków, a także poprawia kondycję ruchową.
  • piłka nożna - to ulubiona aktywność fizyczna płci męskiej i forma spędzania wolnego czasu. To gra zespołowa, dzięki której można spalić nawet 600 kcal w ciągu godziny. Treningi piłki nożnej angażują mięśnie całego ciała i poprawiają kondycję fizyczną.

Trening na odchudzanie - popularne zajęcia fitness

Treningi na sali fitness najczęściej wybierane są przez kobiety. Pozwalają wyrzeźbić mięśnie i pozbyć się nadmiernych kilogramów. W tym sezonie modne są takie zajęcia fitness jak:

  • zumba - to taniec połączony z ćwiczeniami aerobowymi. Choreografia zumby złożona jest z różnego rodzaju tańców (hip-hop, samba, salsa) , sztuk walki, treningu siłowego (pozwalającego wzmocnić mięśnie) oraz treningu cardio (pozwalającego spalić tkankę tłuszczową).
  • aeroboxing - to połączenie aerobiku z elementami sztuk walki, np. boksu, kick-boxingu lub teakwondo. Głównym celem aeroboxingu jest budowanie sprawności fizycznej. trening z piłką gimnastyczną - celem tych treningów jest wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych oraz poprawa koordynacji ruchowej.
  • tabata - to intensywny trening metaboliczny, który angażuje wszystkie mięśnie naszego ciała i "podkręca" metabolizm, dzięki czemu łatwo możemy pozbyć się zbędnych kilogramów. Celem tabaty jest zwiększenie wytrzymałości organizmu oraz poprawa wydolności oddechowej.
  • ćwiczenia z rollerem - podczas treningu wykorzystuje się rollery, czyli przyrządu treningowe, które stosuje się głównie przy rehabilitacji. Roller rozbija tkankę tłuszczową oraz różnego rodzaju zgrubienia powstałe na skutek stresu lub siedzącego trybu pracy.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także