Ubezpieczenie od... dziecka

Ubezpieczenie od... dziecka
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

01.10.2009 07:32, aktual.: 22.06.2010 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ubezpieczamy się już nie tylko od kradzieży i wypadku, ale też od
szkód wyrządzonych przez własne dzieci w szkole.

Ubezpieczamy się już nie tylko od kradzieży i wypadku, ale też od szkód wyrządzonych przez własne dzieci w szkole. To wyraz ostrożności czy braku wiary w to, że umiemy dobrze wychować własne dzieci? - zastanawia się "Metro".

- W ciągu roku zainteresowanie polisą od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym wzrosła o jedną czwartą - szacuje Grzegorz Błachowski, rzecznik prasowy Ergo Hestii. Mowa o ubezpieczeniu (zabezpieczenie do kwoty 200 tys. zł) np. na wypadek wyrządzenia przez dziecko szkody podczas jego pobytu w szkole.
- Oferowane przez szkoły ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie pokryje kosztów w sytuacji, gdy nasze dziecko przez nieostrożność zepsuje szkolną umywalkę, wybije szybę podczas gry w piłkę czy nieumyślnie popchnie kolegę, który na przykład złamie nogę. Dlatego proponujemy dodatkową polisę - wyjaśnia Błachowski.

Gazeta odnotowuje, że tego typu ofert jest na rynku coraz więcej. Nikogo już dziś nie dziwi ubezpieczenie od zachorowania na nowotwór (np. raka piersi czy raka prostaty)
albo na wypadek zakażenia wirusem HIV. Ubezpieczyć, np. telewizor albo lodówkę kupowaną w supermarkecie, a nawet kafelki położone na ścianie w łazience.

Polisy wykupują też firmy prowadzące roboty drogowe, by ograniczyć ryzyko wypłaty odszkodowań dla kierowców, których samochody zostały uszkodzone na remontowanych przez nie trasach.
- Towarzystwa ubezpieczeniowe kreują u klientów potrzebę redukowania ryzyka w sytuacjach, których do tej pory nie uważaliśmy za ryzykowne. Niestety, wciąż nasza znajomość tego tematu jest na tyle niska, że w efekcie dajemy namówić się na ubezpieczenia, których często nie potrzebujemy. Oszczędzamy zaś na tym, co naprawdę mogłoby nas uratować - ocenia Krystyna Krawczyk z biura Rzecznika Ubezpieczeniowych.

O tym dziś artykuł na łamach "Metra".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także