GwiazdyUodpornij Związek Na… Zdradę – czy to możliwe?

Uodpornij Związek Na… Zdradę – czy to możliwe?

Uodpornij Związek Na… Zdradę – czy to możliwe?
Źródło zdjęć: © sxc.hu

27.11.2008 11:13, aktual.: 25.05.2010 22:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bliskość, zrozumienie, szacunek, wsparcie w trudnych chwilach - to składniki doskonałego środka przeciwko niewierności. Masz poczucie, że nie jest najlepiej z nimi w Twoim związku? Zacznij od siebie! Zmień swoje zachowanie wobec swojego partnera już dziś.

Bliskość, zrozumienie, szacunek, wsparcie w trudnych chwilach - to składniki doskonałego środka przeciwko niewierności. Masz poczucie, że nie jest najlepiej z nimi w Twoim związku? Zacznij od siebie! Zmień swoje zachowanie wobec swojego partnera już dziś.

Krok 1.Pokaż, że jesteś najwspanialsza

Uwierz w siebie, zaakceptuj swoje słabości i spróbuj polubić swój wygląd. Liczne badania i statystyki pokazują, że kobiety, które najbardziej podobają się mężczyznom wcale nie są pięknościami z okładek i chodzącymi ideałami. Kobiety, za którymi przepadają mężczyźni, to kobiety pewne siebie, znające swoją wartość i lubiące swoje ciało. To kobiety, które potrafią uczynić atut z każdej cechy swojej urody i pokazują partnerowi, że niezłe z nich „laski”.

Jeśli ciągle mówisz partnerowi: „Mam za grube nogi”, „Ale mam zmarszczki”, „Jej jaki mam obwisły brzuch” to on w końcu zacznie przyglądać Ci się krytycznym okiem. Zacznie patrzeć na Ciebie Twoimi oczami, i jeśli sama w siebie nie wierzysz, to mąż też zacznie się zastanawiać czy rzeczywiście jesteś ładna, skoro ciągle narzekasz na swój wygląd.

Krok 2.Chwal partnera

Kilka razy dziennie powiedz partnerowi coś miłego. Najlepiej jak, mówią psychologowie, pochwal coś, czego nie jest pewien, wtedy bardziej doceni taki komplement. Codziennie znajdź też okazje na miły uśmiech, ciepłe słowo. Jeśli ma problem, to podaj mu pomocną dłoń i zamiast go krytykować, pomóż mu i wspieraj w trudnych momentach. Nie wytykają przy każdej okazji popełnionych błędów i doceniaj jego sukcesy.

Okazuje się, że mężowie zdradzają, ponieważ żony ich nie chwalą, a tylko ciągle krytykują i wymagają coraz więcej, zamiast cieszyć się z osiągnięć męża. Czasami naprawdę mężczyzna chce usłyszeć: ”Jesteś najwspanialszy”, „Jestem z Ciebie taka dumna” to doda mu skrzydeł do dalszego działania, a Ciebie zacznie uwielbiać.

Krok 3. Bądź jego kumpelką

Nie wystarczy być żoną, kochanką i opiekunką. Warto z własnym mężem po prostu się przyjaźnić. Słuchaj z zainteresowaniem tego, co opowiada o swojej pracy, kłopotach dnia codziennego, kłótni z szefem, nowym modelu wymarzonego auta itd. Rozmawiaj z nim jak z przyjacielem, słuchaj, pytaj, bądź ciekawa tego co robi, co mu się przydarzyło w ciągu dnia. Czasem też idź z nim na mecz, wybierzcie się razem na piwo, pójdź z nim do kina na film „typowo męski” lub spróbuj razem z nim uprawiać sport, który lubi.

Okazuje się, że mężczyźni zdradzają, bo żona ich nie słucha, nie jest zainteresowana ich pracą, tylko ma ciągłe wymagania lub mówi o sobie i swoich problemach. Czasem koleżanka z pracy, która słucha, wspiera, staje się osobą bliższą sercu niż własna żona, a od zdrady psychicznej już o krok od zdrady fizycznej.

Krok 3.Naucz się rozmawiać z nim o rzeczach, które Cię martwią.

Oceniaj konkretne zachowanie, a nie osobę. Masz pretensje, że nie zapłacił rachunków w terminie? Nie krytykuj go w stylu: „Nigdy nie można na Tobie polegać" tylko: „Jestem zła, że nie dotrzymałeś obietnicy.” W ten sposób wyrażasz swoje zdanie bez obrażania partnera. Skoncentruj się też na rozwiązaniu problemu. Zapytaj: „Co możesz zrobić, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła?", „Może ustalimy jakieś zasady płacenia rachunków na czas?”

Daj mu szansę naprawić błąd. Traktuj go jak kogoś, na kim można polegać, zaufaj, że sobie poradzi z tym zadaniem. Nie oczekuj, że on odgadnie lub domyśli się czego pragniesz i czego Ci brakuje w waszym związku. Powiedz mu wprost: „Kochanie chciałabym, żebyśmy w tę sobotę poszli do teatru a potem na kolację, co Ty na to?"

Krok 4. Zaskocz męża

Nie oczekuj ciągle, że to on zaprosi Cię na kolacje, weźmie do kina, zabierze na weekend do romantycznego dworku. Zacznij od siebie i zaskocz go. Zarezerwuj miejsce w restauracji lub zrób kolacje w domu. Zostaw mu karteczkę w teczce, że dziś wieczorem czekasz na niego o 20 w wyznaczonym miejscu. Sama pójdź do fryzjera, włóż jego ulubioną sukienkę, załóż szpilki i czaruj własnego męża. Bądź uwodzicielska, traktuj go jak najbardziej pociągającego mężczyznę na świecie. Zobaczysz, że partner odwzajemni się tym samym. Taka randka przypomni Wam, dlaczego się w sobie zakochaliście 5, 10, 20 lat temu.

Owszem nie masz władzy nad tym, czy mąż Cię zdradzi czy nie. Możesz się starać a on mimo wszystko Cię zdradzi. Jednak ważne jest staranie się o podtrzymanie miłości w związku. Do tego raz na jakiś czas warto zrobić miejsce na szczerą rozmowę. Niech każdy z Was napisze co czuje do partnera, czego mu brakuje, z czego jest zadowolony, co chciałby zmienić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także