Maseczka z aloesu. Jaki przepis warto wykorzystać? Zastosuj skuteczny patent na nawilżenie
Maseczka z aloesu doskonale łagodzi wszelkie stany zapalne oraz wygładza. Można ją stosować na skórę, jeśli zależy ci na dogłębnym nawilżeniu i uporaniu się z niektórymi problemami skórnymi. Chcąc stworzyć maseczkę z aloesu, wystarczy zaledwie kilka składników, które po prostu należy ze sobą wymieszać oraz zaaplikować. Czy można chcieć więcej?
12.08.2020 12:25
Maseczka z aloesu może być zastosowana przy każdym rodzaju cery, nawet w przypadku skóry mocno problematycznej. W przypadku włosów również będzie pomocna przy wysokoporowatych pasmach, ale warto wówczas pomyśleć o dodatkowym oleju nawilżającym. Jak w takim razie przygotować idealną maseczkę z aloesu?
Maseczka z aloesu – jak działa na twarz?
Przede wszystkim maseczka z aloesu nałożona na twarz skutecznie nawilży, wygładzi oraz ukoi stany zapalne. Wspaniale sprawdzi się przy oparzeniach słonecznych, trądziku i innych problemach skórnych. Maseczka z aloesu regeneruje skórę oraz wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, które pomagają w ujędrnianiu. Możesz z niej skorzystać niezależnie od rodzaju cery, ponieważ reguluje wydzielanie sebum i nie działa zapychająco. Jak przygotować maseczkę z aloesu na twarz? Wymieszaj ze sobą 1 łyżkę żelu aloesowego z 1 łyżeczką miodu, ale możesz połączyć składniki z innymi dodatkami:
- olejkiem z drzewa herbacianego – pomocny przy trądziku;
- olejkiem arganowym – na zmarszczki;
- cytryną – na rozświetlenie i rozjaśnienie przebarwień.
Maseczka z aloesu – jak działa na włosy?
Maseczka z aloesu na włosy jest jeszcze prostsza w wykonaniu. Do 1-2 łyżek żelu aloesowego dodaj kilka kropel ulubionego oleju (kokosowego, arganowego, rycynowego), dobrze wymieszaj i nałóż na pasma. Możesz także zastosować żel aloesowy jako podkład pod olejowanie, a nawet jako całonocną maseczkę. Dzięki temu zapewnisz sobie maksymalne nawilżenie oraz zdecydowanie wzmocnisz cebulki włosów. Jakie efekty zapewni maseczka z aloesu na włosy?
- nabłyszczenie włosów;
- nawilżenie i odżywienie;
- złagodzenie łupieżu;
- ukojenie skalpu;
- ułatwienie rozczesywania;
- łatwiejsze układanie pasm.