UrodaCiało i twarzPielęgnacja brwi w domu. Teraz masz czas, aby zadbać i wyregulować brwi dla pięknego efektu

Pielęgnacja brwi w domu. Teraz masz czas, aby zadbać i wyregulować brwi dla pięknego efektu

Pielęgnacja brwi w domu. Teraz masz czas, aby zadbać i wyregulować brwi dla pięknego efektu
Źródło zdjęć: © Fotolia
07.04.2020 12:30, aktualizacja: 07.04.2020 17:45

Jeśli dotychczas nie miałaś czasu na to, aby odpowiednio zadbać o swoje brwi, teraz możesz skupić się na nadaniu im odpowiedniego kształtu oraz podkreśleniu ich koloru. Zapomnij na pewien czas o wizycie u kosmetyczki, ponieważ w dobie szalejącej pandemii koronawirusa jesteś zdana na własną kreatywność.

Pielęgnacja brwi w domu nie jest skomplikowanym procesem, ale wymaga zaangażowania i czasu, a tego mamy obecnie pod dostatkiem. W tych trudnych chwilach warto pomyśleć o zabiegach upiększających, które samodzielnie wykonasz w zaciszu własnego domu. Przede wszystkim pomyśl o brwiach w kontekście ich regulacji i przyspieszenia wzrostu włosków.

Jak pielęgnować brwi w domu – zacznij od kształtu

Jeżeli dotychczas regulowałaś swoje brwi u kosmetyczki, masz już nadany kształt, teraz wystarczy pozbyć się włosków, które odrosły poza pożądany zarys. Natomiast, jeśli chcesz dopiero nadać im odpowiedni wygląd, to powinnaś zrobić to bardzo precyzyjnie. Chcąc zacząć pielęgnację brwi w domu, koniecznie rozpocznij regulację włosków po kąpieli, gdyż będziesz odczuwać mniejszy ból podczas ich wyrywania. Przygotuj pęsetę, kredkę do brwi oraz ołówek. Na początek przyłóż ołówek do twarzy, aby jeden koniec dotykał nosa, a drugi wewnętrznego kącika oka. Zaznacz kredką miejsce, gdzie ołówek krzyżuje się z łukiem brwiowym. Następnie przesuń koniec ołówka w stronę zewnętrznego kącika i ponownie zaznacz miejsce przecięcia z łukiem.

Pielęgnacja brwi w domu – regulacja

Powyższym sposobem wyznaczyłaś granice, które pozwolą na zachowanie naturalnego wyglądu brwi. Teraz przyszedł czas na regulację brwi, dzięki czemu pozbędziesz się niechcianych włosków z okolicy łuku brwiowego. To ważny krok w pielęgnacji, ponieważ odpowiednio ujarzmione brwi nadadzą prawdziwego i nieprzymuszonego wyglądu całej twarzy. Jak w takim razie wyregulować brwi? Pęsetą bardzo ostrożnie usuń włoski spoza zaznaczonego wcześniej obszaru, ale rób to stopniowo i kontroluj na bieżąco kształt, aby nie wyrwać zbyt dużo włosków ani nie stracić kształtu. Dla podkreślenia efektu, nałóż żel do brwi, który podkreśli włoski, a także ułoży w odpowiednim kierunki oraz usztywni.

Zobacz także: "Za mocne brwi, za mocne rzęsy". Makijażystka o błędach Polek

Pielęgnacja brwi w domu – remedium na rzadkie włoski

Jeśli borykasz się z problemem rzadkich brwi, możesz spróbować to zmienić poprzez nałożenie odżywczych olejków. Regularne stosowanie olejków na brwi pozwoli na ich szybszy porost. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie olejku rycynowego i olejku z czarnuszki. Jeżeli chcesz je wzmocnić i nadać im połysku wypróbuj olejku arganowego oraz kokosowego. Najlepiej nakładaj je za pomocą małej szczoteczki na brwi wieczorem – rano zauważysz pierwsze efekty. Jak widzisz, pielęgnacja brwi w domu nie jest trudna.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także