UrodaWiosenne porządki na głowie

Wiosenne porządki na głowie

Nadeszła wiosna, czas na zmianę fryzury, która odpowiednio podkreśli plusy i ukryje minusy twojej urody. Decydując się na nowe cięcie lub zmianę koloru, pamiętaj o zachowaniu proporcji. Wybieraj fryzurę harmonijnie dopasowaną do kształtu twarzy i sylwetki.

Wiosenne porządki na głowie

22.03.2006 | aktual.: 31.05.2010 14:15

Nadeszła wiosna, czas na zmianę fryzury, która odpowiednio podkreśli plusy i ukryje minusy twojej urody. Decydując się na nowe cięcie lub zmianę koloru, pamiętaj o zachowaniu proporcji. Wybieraj fryzurę harmonijnie dopasowaną do kształtu twarzy i sylwetki.

Idealna twarz jest owalna, o dość szerokich kościach policzkowych, węższym czole i brodzie. Jej właścicielka może sobie pozwolić na każdy kształt i długość włosów. Jeśli twoja twarz odbiega od tego wzorca, dopełnieniem oraz kamuflażem może stać się odpowiednia fryzura. Dobrze obcięte włosy powinny równoważyć zbyt wąskie lub zbyt szerokie części twarzy.

Sprawdzamy kształt twarzy
Zepnij wszystkie włosy do tyłu i uważnie przyjrzyj się swemu odbiciu. Jeśli trudno ci odczytać kształt twarzy, możesz kredką do oczu lub szminką odrysować na lustrze jej odbijający się kontur. Jeśli mimo to masz trudności, dobrze ocenimy go przyglądając się zdjęciu.

Twarz prostokątna
Czoło jest wysokie, policzki szczupłe, a broda wydłużona. Pociągłe rysy będą wyglądały bardziej delikatnie jeśli włosy obetniesz krótko, warstwowo lub na pazia, w której to fryzurze włosy są pofalowane lub skręcone. Czoło powinno być zasłonięte grzywką, tworzącą linię, która skróci optycznie twarz. Unikamy: Fryzur bez grzywki, włosów długich, prostych, obciętych na jednej długości i koków na czubku głowy.

Twarz kwadratowa
Czoło jest niskie i szerokie, linia żuchwy ciężko zarysowana i raczej kanciasta. Do takiego kształtu najlepiej pasują fryzury składające się z kilku długich warstw, układających się w fale i loki, które złagodzą zarys twarzy. Unikamy: Długich grzywek, fryzur, w których włosy są sczesane z twarzy i w których przedziałek znajduje się na środku.

Twarz okrągła
Odległość między kośćmi policzkowymi równa jest odległości czoła od brody. Najlepsze są fryzury krótkie, z krótką grzywką i pazurkami sczesanymi na policzki, w nich twarz wydaje się szczuplejsza. Optycznie wydłuży ją cieniowanie na czubku głowy. Unikamy: Loków, które podkreślają okrągłość, równych długich włosów i zaczesywania włosów z twarzy.Odsłaniania uszu i skroni, uczesania gładkiego, przylegającego do głowy.

Twarz trójkątna
Czoło jest bardzo szerokie, kości policzkowe dość wydatne, wąska broda. Najlepsze są fryzury dłuższe, przysłaniające czoło, rozbudowane w częściach bocznych i dolnych. Unikamy: Fryzur krótkich, mocno podniesionych cieniowaniem na czubku głowy.

Odpowiednio dobrana fryzura poprawi proporcje naszej sylwetki, natomiast zła może podkreślić wszystkie wady, które chciałybyśmy ukryć.

Przy małej głowie i wąskich ramionach, a sylwetce w kształcie gruszki należy powiększyć nieco głowę puszystą fryzurą, by biodra wydawały się szczuplejsze.

Niskie panie powinny unikać długich włosów, burzy loczków, które przytłoczą jeszcze bardziej postać, a wysokie i chude nie powinny podwyższać się wysoko podpiętymi kokami.

Osoby niskie i pulchne wybierają fryzurę średniej długości. Zarówno burza loków, jak i krótko przycięte włosy podkreślą masywność sylwetki.

Ważnym czynnikiem doboru fryzury jest również nasz tryb życia. Decydując się na fryzurę, która nam się podoba, musimy wziąć pod uwagę, czy potrafimy samodzielnie ją później ułożyć i czy mamy na to czas. A może kunsztowna fryzura będzie wymagała częstych odwiedzin u fryzjera, na które nas nie stać?

Przy wyborze kształtu fryzury decydujące znaczenie ma rodzaj włosów:

  1. miękkie i cienkie wymagają krótkich, cieniowanych fryzurek oraz balejaży i pasemek, które zwiększą ich objętość. Zdecydowanie źle wyglądają przy włosach długich, przylegających do głowy grube i sztywne pasują w zasadzie do każdego rodzaju fryzury, dobrze znoszą farbowanie. Jeśli są odporne na układanie można zrobić lekką trwałą.
  2. naturalnie kręcone dają się ujarzmić tylko przy długich fryzurach, przy krótkich trudno je układać. Można je za to spinać w warkocze, końskie ogony i koki. Pasemka zbytnio zwiększą objętość fryzury.

Pamiętaj, że jeśli nosisz okulary, przy lekkiej fryzurce grube oprawki będą wydawać się za ciężkie, a delikatne oprawki przy długich lokach staną się niewidoczne.

Ukrywamy defekty

  1. Wydatny nos - fryzury miękkie, z pełnym tyłem: puszystymi falami, krótkimi loczkami lub kokiem nad karkiem
  2. Spiczasty podbródek - włosy powinny sięgać linii żuchwy, fryzura bez cieniowania
  3. Szeroka żuchwa - fryzura krótka, gładka na skroniach i wycieniowana na karku lub dłuższa z dolną krawędzią poniżej linii brody, o geometrycznym kształcie. Uczesania asymetryczne, odsłaniające podbródek z jednej strony
  4. Podwójny podbródek - włosy zaczesane do tyłu i na zewnątrz, niezbyt długie.
  5. Wysokie czoło - pełna grzywka, kilka kosmyków lub asymetryczny przedziałek.

Marzena Krzewicka

Komentarze (0)