UrodaZabieg Exilis – sekret szczupłej sylwetki

Zabieg Exilis – sekret szczupłej sylwetki

Zabieg Exilis – sekret szczupłej sylwetki
Źródło zdjęć: © Fotolia
28.06.2018 15:52, aktualizacja: 02.07.2018 13:01

Exilis nazywany jest przełomem w modelowaniu sylwetki i redukcji tkanki tłuszczowej bez skalpela i bez bólu. Stanowi alternatywę dla inwazyjnych zabiegów liposukcji i lipolizy iniekcyjnej.

Exilis – co to takiego?

Exilis pozwala na nieinwazyjne modelowanie sylwetki i redukcję tkanki tłuszczowej na dowolnie wybranej partii ciała. Metoda jest także stosowana w zabiegach na twarz. Wówczas ma działanie liftingujące. Elixis to urządzenie, które wykorzystuje fale ultradźwiękowe, dzięki temu dociera do głębokich warstw skóry i skutecznie oddziałuje na tkankę tłuszczową. Exilis łączy w sobie zalety liposukcji i liftingu. Zastosowany na ciało pozwala na pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej. Fale ultradźwiękowe i kontrolowane podgrzewanie tkanki tłuszczowej przyspiesza metabolizm komórkowy. Dodatkowo stymulowana jest produkcja kolagenu, co poprawia jędrność skóry i redukuje widoczność cellulitu. Z kolei poddawanie twarzy zabiegom Exilis pozwala na osiągnięcie efektu liftingu. Oddziałują na włókna kolagenowe na dwa sposoby: za pomocą ciepła i fal ultradźwiękowych. Podgrzewanie włókien kolagenowych o potrójnej spiralnej strukturze powoduje proces ich rozplątywania, a fale ultradźwiękowe mechanicznie je przerywają. Wówczas rozpoczyna się odbudowa włókien, w efekcie czego struktura skóry wypełnia się nowym kolagenem.

Exilis – jak wygląda zabieg?

Zabieg Exilis przeznaczony jest dla osób z miejscowym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Sam zabieg jest bezbolesny i towarzyszy mu jedynie odczuwanie ciepła. Na początku przykleja się plaster (tzw. elektroda bierna) po przeciwnej stronie do miejsca zabiegu, który jest połączony elektrodami z głowicą urządzenia, co pozwala kontrolować temperaturę ciała. Obszar poddawany procedurze smaruje się olejem mineralnym, przez co optymalizuje się przepływ energii. Następnie do ciała przykładana jest głowica urządzenia, dzięki której jednocześnie monitoruje się przebieg nagrzewania tkanek. Urządzenie działa w trzech etapach:

  • rozpoznanie – następuje precyzyjne dotarcie do opornej tkanki tłuszczowej i następuje jej podgrzanie;
  • izolacja – Fale ultradźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tkanek tłuszczowych i dzielą je na pojedyncze, odizolowane komórki (są łatwiejsze do usunięcia);
  • dezaktywacja – skuteczna likwidacja komórek tłuszczowych.

Exilis – efekty

Poddawanie ciała zabiegom Exilis przynosi spektakularne efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej, zmniejszenia obwodu ciała, ujędrnienia, wygładzenia skóry. Z kolei stosowanie tej metody na twarz powoduje jej odmłodzenie, usunięcie zmarszczek oraz widoczną poprawę kondycji i jakości skóry. Najlepsze efekty osiąga się po serii 4-6 zabiegów w odstępach 7-10 dniowych. Poddawana redukcji tkanka tłuszczowa jest usuwana na stałe. Jednak warunkiem skutecznego działania zabiegu i utrzymania efektów jest przynajmniej zerowy bilans kaloryczny (zjadać tyle kalorii, ile się spala).

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Exilis

Nowotwory, ciąża i okres karmienia piersią, epilepsja, implanty, łuszczyca w fazie zapalnej w miejscu zabiegu, nowotworowe zmiany na skórze, opryszczka, przerwanie ciągłości naskórka w miejscu wykonywania zabiegu, stany zapalne skóry całkowicie wykluczają możliwość skorzystania z metody Exilis.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także