Trwa ładowanie...
dieta
30-03-2011 20:13

Zaburzenia snu przeszkadzają w chudnięciu

Wysoki poziom stresu i nieprawidłowa ilość snu mogą negatywnie wpływać na utratę wagi podczas diety - informują naukowcy z USA na łamach pisma "International Journal of Obesity".

Share
Zaburzenia snu przeszkadzają w chudnięciuŹródło: Thinkstockphotos
d4atcs7

Wysoki poziom stresu i nieprawidłowa ilość snu mogą negatywnie wpływać na utratę wagi podczas diety - informują naukowcy z USA na łamach pisma "International Journal of Obesity". Wyniki ostatnich badań wykazały, że kiedy jesteśmy zdenerwowani częściej sięgamy po różnego rodzaju przekąski i smakołyki, co powoduje, że nasz mózg koduje jedzenie jako skuteczny sposób radzenia sobie ze stresem i może prowadzić do uzależnienia.

Charles Elder wraz z kolegami z Center for Health Research w Portland przeprowadził analizę wpływu stylu życia na utratę masy ciała. Naukowcy zaobserwowali, że osoby, które śpią mniej niż 6 lub więcej niż 8 godzin w ciągu doby i żyją w dużym stresie chudną wolniej w porównaniu do osób śpiących 6 do 8 godzin i wiodących spokojny tryb życia.

Według autorów pracy, już na etapie planowania diety i programu kontroli masy ciała należy uwzględnić czas snu i poziom stresu, co pozwoli skutecznie opanować wagę.

(PAP/ma)

POLECAMY: GEN SENNOŚCI

d4atcs7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4atcs7
d4atcs7