FitnessZaburzenia snu przeszkadzają w chudnięciu

Zaburzenia snu przeszkadzają w chudnięciu

Zaburzenia snu przeszkadzają w chudnięciu
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

30.03.2011 20:13, aktual.: 30.03.2011 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wysoki poziom stresu i nieprawidłowa ilość snu mogą negatywnie wpływać na utratę wagi podczas diety - informują naukowcy z USA na łamach pisma "International Journal of Obesity".

Wysoki poziom stresu i nieprawidłowa ilość snu mogą negatywnie wpływać na utratę wagi podczas diety - informują naukowcy z USA na łamach pisma "International Journal of Obesity". Wyniki ostatnich badań wykazały, że kiedy jesteśmy zdenerwowani częściej sięgamy po różnego rodzaju przekąski i smakołyki, co powoduje, że nasz mózg koduje jedzenie jako skuteczny sposób radzenia sobie ze stresem i może prowadzić do uzależnienia.

Charles Elder wraz z kolegami z Center for Health Research w Portland przeprowadził analizę wpływu stylu życia na utratę masy ciała. Naukowcy zaobserwowali, że osoby, które śpią mniej niż 6 lub więcej niż 8 godzin w ciągu doby i żyją w dużym stresie chudną wolniej w porównaniu do osób śpiących 6 do 8 godzin i wiodących spokojny tryb życia.

Według autorów pracy, już na etapie planowania diety i programu kontroli masy ciała należy uwzględnić czas snu i poziom stresu, co pozwoli skutecznie opanować wagę.

(PAP/ma)

POLECAMY: GEN SENNOŚCI

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także